Розмноження лілійника листовими розетками

лілейник розмноження

Найпоширеніший спосіб розмноження лілійника – діленням кореневища після того, як кущ відцвіте. Але що робити, якщо викопувати рослину не планували чи ще рано, а сорт дуже хочеться розмножити? У цьому випадку розмножуйте листовими розетками.

У серпні, коли окремі квітки починають опадати, на квітконосних стеблах формуються молоді розетки листя, які повторять усі сортові ознаки материнської рослини. Під нижнім листком можна навіть побачити корінці, що розвиваються.

Гострим ножем зріжте розетку (краще підстрахуватися і брати декілька) разом зі шматочком стебла приблизно на 3-4 см нижче основи і на стільки ж вище.

Якщо корінці тільки почали з’являтися, поставте живець у посуд із водою у затіненому місці і чекайте, коли вони відростуть на 1,5-2 см. А можете висадити відразу, попередньо зануривши у воду й опудривши стимулятором коренеутворення: корневіном, цирконом, гетероауксином. В обох випадках висаджуйте у легку суміш: піску, перепрілого компосту і садової землі (1 : 1 : 1). Полийте і накрийте обрізаною пластиковою пляшкою без пробки. Постійно перевіряйте: ґрунт не повинен пересихати.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.