Розмноження ожини за допомогою укорінення верхівки

Розмноження ожини
Розмноження ожини за допомогою укорінення верхівки

До кінця літа довгі пагони ожини гнуться до землі і, якщо є можливість зачепитися за ґрунт, укорінюються верхівковими пагонами. При бажанні можна використовувати цю природну особливість рослини для розмноження. Це, мабуть, найбільш простий і маловитратний спосіб отримання посадкового матеріалу, доступний навіть садівникам-початківцям.

Щоб пагони змогли краще вкоренитися, уздовж ряду насипають шар мульчі заввишки 15 см, а верхівку пагона пригинають і прикопують на 10 см, злегка подряпавши ножем або надрізавши кору, щоб укорінення відбувалося швидше.

Від маточного куща пагін відрізати не треба, але його кінець повинен знаходитися зовні. Тільки кінчик необхідно підрізати на 10-15 см, щоб призупинити ріст. Місце прикопування поливають і мульчують. Якщо ґрунт розсипчастий, можна зверху придавити прикоп цеглиною чи каменем.

Незабаром із пазух листя виростають додаткові корені, і протягом 1-2 місяців утворюється коренева система. Тому через 2 місяці (приблизно на початку жовтня) можна акуратно вилами розкопати місце прикопування і переконатися у наявності коренів. Готовий саджанець відокремлюють від маточного куща і пересаджують на постійне місце. Якщо саджанець не готовий до пересадки, то на зиму відсадки підгортають або вкривають перегноєм, а з приходом весни відокремлюють від куща і пересаджують на постійне місце.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *