Розмножуємо квітку юнону – сестру іриса

Розмножуємо квітку юнону
Розмножуємо квітку юнону – сестру іриса

Ірисоподібні квіти юнона жовтих, фіолетових і бузкових відтінків розпускаються навесні на квітконосах, що виростають із пазух серпоподібних зігнутих листків, і гармонійно доповнюють своєю красою весняну клумбу. На спорідненість з ірисами вказують і кореневі цибулини з гладкою покровною шкіркою і з м’ясистими відростками коріння.

Ця дивовижна квітка переважно росте на сонячному місці, оскільки не переносить застою води. Кращий для неї ґрунт – глинисто-піщаний, присмачений органічними добривами. Розмножують юнону насінням і дочірними цибулинами. Перший варіант – не найпродуктивніший (сіянці зацвітуть тільки на п’ятий-шостий рік) і досить-таки клопіткий.

А ось другий спосіб – більш прийнятний. Чисті, непересушені цибулини садять у серпні-вересні у розпушений трохи вологий ґрунт на глибину у 5-7 см.

Надалі в поливі рослина особливо не потребує. Від морозів у безсніжну зиму вкривають квітку хіба що у перший рік посадки, оскільки вона досить зимостійкий. На одному місці без пересадки юнона може рости до п’яти років.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *