Розмножуємо суниці

Розмножуємо суниці

Набирають обертів клопоти по розмноженню суниці садової.

Молоденьку розетку зазвичай відокремлюють від вусів, коли на ній чотири-шість листочків. До цього часу коренева система рослинки вже готова до пересадки, незалежно від того, пускали вуса по землі чи вкорінювалися у стаканчиках або контейнерах із родючим вологим субстратом (у цьому випадку головне, щоб корінці до дна ємності дістали). У відкритому ґрунті при оптимальній вологості ґрунту суниця вкорінюється за два тижні.

А ось при вирощуванні суниці на агроволокно, коли вусів занадто багато і господарі не встигають підставити стаканчики чи для ємностей просто немає місця біля кущів, трапляється і так: на розетках уже по чотири-шість листочків, але тільки зачатки корінців. Такі розетки – із відкритою кореневою системою, мають однаковий вік і розвиток – потрібно відокремити від маточних рослин, зістригти з розсади частину листя, а інше обробити фунгіцидом, після чого висадити рослинки у розсадник на відстані 10 см один від одного. При регулярному поливі виходять непогані саджанці для весняної реалізації та закладки маточників.

До речі, стаканчики для вкорінення вусів можна ставити під маткові кущі навіть увесь вересень і початок жовтня. Іноді цей час у плані вкорінення суниці виявляється навіть більш сприятливим, ніж літо: температура нижча, коріння росте швидше (ріст коренів у цієї культури сповільнюється не тільки у холодну пору, але і при 23-25 °С тепла), осінні саджанці виявляються більш красивими і не змученими спекою. Вкорінені рослинки не треба чіпати до весни: нехай так і зимують при мамі у стакані на цій же грядці. Тільки стакан потрібно вкопати врівень із землею.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.