Розсада буде міцною

Чимало городників із початком сільськогосподарського сезону прагнуть отримати овочеву продукцію якомога раніше. Дуже часто вони висівають насіння на розсаду на початку березня, однак не в кожного господаря вона виростає міцною і життєздатною, а згодом може навіть загинути. А це не лише втрати насіння, а й часу, який так потрібно заощаджувати.

Розсада буде міцною

Колись таке часто траплялося і в моїй практиці, однак в останні роки завдяки досвіду проблем із розсадою практично не буває. То які ж заходи необхідно обов’язково виконувати, аби щороку вирощувати міцну й життєздатну розсаду?

Догляд за сіянцями. Якщо помічаю, що розсада поступово стає слабкою, млявою і блідою, то перш за все підживлюю її розчином добив. Для цього на 10 л води беру – 10 г аміачної селітри, 70-80 г суперфосфату і 15-30 г сульфату калію.

Зауважу, що добрива для розсади слід застосовувати обережно, точно зважуючи всі інгредієнти. А якщо такої можливості немає, то краще використовувати готове рідке комплексне добриво типу «Ідеал» або якесь інше, суворо дотримуючись інструкції щодо його застосування.

При виявленні захворювання розсади на чорну ніжку поливаю рослини розчином марганцівки (3 г на 10 л води), а потім припиняю поливи і підсипаю сухого охолодженого прожареного піску. І, звичайно ж, усі хворі рослини відразу видаляю.

Щоб уникнути появи вірусних захворювань, розсаду обприскую у фазі першого справжнього листка знежиреним молоком: 1 л води, 1 скл. молока і 1-2 краплі йоду.

Пікірування. Приблизно на 20 день після висівання, при появі 2-3 справжнього листка, сіянці пересаджую в інший ящик (глибиною 10-12 см із секціями для кожної рослини 7,5 х 7,5 см) або в горщики. Ґрунт використовую такий самий, як і для сіянців. На глибину приблизно 2 см у кожний ящик (гніздо для розсади) кладу 2-3 крупинки суперфосфату. Поливаю розсаду слабким розчином марганцівки, зверху присипаю прожареним піском і злегка обпудрюю деревним попелом.

За три дні до пересаджування сіянці викопую і ставлю у склянку з водою для підрощування кореневої системи, а потім висаджую у ящички чи спеціально підготовлені ємності. Таке підрощування зводить ризик захворювання чорною ніжкою до мінімуму.

Поливаю розсаду вранці сніговою, дощовою або добре відстояною водопровідною водою. Досить часто застосовую змінний полив спеціальним розчином. Для його приготування беру 1 ст. л. деревного попелу і заливаю 1 л окропу. Витримую добу, після чого розчин зливаю і доводжу до 2 л. Поливи чергую, використовуючи розчин марганцівки блідо-рожевого кольору при температурі води 22…24 °С.

Як свідчить багаторічний досвід, після проведення всіх цих заходів розсада виходить міцною, і якщо висадити її в оптимальні строки, то вона обов’язково віддячить щедрим урожаєм.

«Погляд часу» №9-3.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *