Розумний малинник

Часто малина розростається корінням в інші місця: наприклад, виростає біля будинку, на будівельному смітті, на невеликій гірці і т. п. Щоб малина росла там, де вам потрібно, і при цьому відчувала себе комфортно, давала стабільний урожай великої ягоди, зробіть «розумний малинник».

Розумний малинник

Виберіть місце, де зростатиме малина. На 2 багнети лопати викопайте траншею. Довжина залежить від того, скільки у вас є посадкового матеріалу.

Траншею заповніть трухою: гілками, залишками деревного будівельного сміття, трухлявими пнями – одним словом, всім дерев’яним сміттям, який тільки знайдете. Його можна набрати в лісі, наприклад, або використовувати залишки після будівництва. Розкладаючись, дерево буде відмінно живити малину перший рік-два + зігрівати + наповнювати повітрям ґрунт. Саме це і подобається малиннику!

Висадіть малину на відстані 30-40 см одна від одної. Висаджуйте прямо на дерев’яне сміття.

Зверху просипте родючим ґрунтом, а ще краще – ґрунтом навпіл із піском. Пролийте водою, а потім досипте ще землі, тому що вона ущільниться і заповнить порожнечі між деревом.

Фінальний штрих – тирса. Засипте нею всю грядку. Тирса створить вологе середовище, яке дуже любить малина + зігріє землю + розкладаючись, приверне черв’яків, які теж внесуть свій внесок у ріст і розвиток малинника.

Останнє, що потрібно зробити — це закріпити шпалеру. Для цього арматуру встановіть на відстані 1,5 м один від одного навколо малинника. На відстані 90 см від землі закріпіть поперечну арматуру за допомогою стяжок або дроту.

Догляд за малиною нескладний: на наступний рік внесіть живлення (гній, перегній, комплексне добриво на вибір), зверху засипте тирсою. Треба також прополювати, якщо виявите бур’ян. Проливайте в міру необхідності – ось і весь догляд за малинником.

«Уют» №33-11.08.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *