Розвиток мови дошкільнят

Часто дорослі припускаються помилок, які негативно позначаються на розвитку мови дитини – і самі того не помічають. Про які проблеми йдеться?

Розвиток мови дошкільнят

Коли дитина неправильно чи нечітко вимовляє звуки, постійно каже «в ніс»; говорить надто повільно або навпаки швидко; довго думає та підбирає слова, щоб висловити думку; не може правильно узгодити слова у реченні.

Які ж найпоширеніші помилки дорослих, через які трапляються проблеми з мовленням у дітей?

  • Дорослі самі говорять надто повільно чи швидко. Якщо такий дефект є у когось із батьків, то висока ймовірність передачі його дитині. І це не «спадковість», а суттєва причина звернутися до логопеда.
  • У сім’ї майже не спілкуються. Якщо дитина чує від батьків лише з’ясування якихось побутових питань, то словниковий запас не розвивається, малюк не вчиться викладати думку. У результаті, щоб відповісти на питання або про щось розповісти, дитині доводиться довго підбирати слова.
  • Дорослі спеціально спотворюють слова, щоб бути ближче до малюка. Дитина починає думати, що така вимова і є нормою – і перекручує слова ще більше. Потім дитина переносить цю звичку з дому на дитячий майданчик, у садок тощо, закріплюючи її дедалі більше.
  • Батьки не визнають наявність проблеми. Мовляв, дитина переросте і все налагодиться. Але дефекти, які присутні в мові дитини після 3-4 років, ризикують залишитися, якщо не виправити їх разом із фахівцем. «Переросте» – працює лише до 3 років.

«Уют» №5-27.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *