Рибки від застуди, а коти – від тиску

Про терапію конями, дельфінами, рибками, котами і собаками знають усі. Сьогодні таке лікування називають пет-терапією чи анімотерапією.

Тваринами лікували людей із давніх-давен. Наприклад, у XIII ст. у деяких лікарнях для душевнохворих існував штат лікувальних котів, які заспокоювали роздратованих пацієнтів.

Чи не найпопулярніша у світі терапія тваринами – дельфінотерапія. Ці надзвичайні тварини лікують понад 165 недугів. Серед них такі серйозні як ДЦП, аутизм, розумова відсталість, невроз, розлад пам’яті. Відомо безліч випадків, коли дельфіни піднімали на ноги, здавалось б, безнадійних малюків.

Найкращі лікарі – коні

Найкращі лікарі – коні

Коні – лідери серед тварин-лікарів. Про сприятливий вплив верхової їзди на хворих і поранених свідчать ще записи у працях античних медиків і лікарів середньовіччя. Сьогодні таке лікування називають «іпотерапією».

Коні ефективно лікують шлунково-кишкові захворювання, хвороби і травми опорно-рухового апарату, серцево-судинні захворювання. Особливо іпотерапія допомагає дітям, які страждають на ДЦП.

Набагато корисніше для здоров’я їздити верхи без сідла. Температура тіла коня вища від температури людини на 1,5-2 °С. М’язи спини коня, що йде, розігрівають і масажують м’язи ніг вершника, нормалізують м’язовий тонус і підсилюють кровообіг у кінцівках.

Коти лікують серце

Коти лікують серце

«Мурка» – чудовий лікар, адже коли щось болить, вона лягає саме на хворе місце. Згодом пацієнту-господарю легшає. Науково доведено, що погладжування звичайного кота допомагає нормалізувати тиск та ритм серця. Це фелінотерапія.

Шерсть кота виробляє низькочастотні струми, які вбивають мікроби в місці запалення, а це чудово лікує запалення суглобів. Аби відчути цілющу дію улюблениці, достатньо, щоб вона полежала на хворому місці 20 хв. Лікувальне і муркотіння, бо його частотний діапазон поліпшує кровообіг мозку, серцевий ритм, тиск. До речі, кішки кращі лікарі, ніж коти.

Крім того, є теорія, за якою під час лікування важливий навіть колір кішки. Наприклад, чорні кішки позбавляють втоми, руді надають енергію, сірі – заспокоюють, білі – покращують обмін речовин.

Собаки – для гіперактивних дітей

Пет-терапія

Терапію собаками використовують перш за все для лікування психічних розладів, вона сприяє розвитку розумових здібностей, покращенню рухових функцій, моторики. Собаки чудово сприяють розвитку сліпих та дітей із поганим зором. Також собаки допомагають нормалізувати кров’яний тиск. Як і коти, собаки допомагають заспокоїтися, позбутися депресії. Вони чудово впораються з серцевою аритмією, різними захворюваннями судин, легень і бронхів, гастритами та виразковою хворобою шлунка.

Рибки – від застуди

Звичайний акваріум – чи не найкраще заспокійливе, адже плавні рухи різнокольорових акваріумних рибок знімають стрес. Вони можуть лікувати навіть застуду та астму: вода, випаровуючись з акваріума, робить повітря більш вологим, а отже більш корисним для здоров’я.

Також є певні види рибок, якими лікують захворювання шкіри, вони називаються гарра руфа (сімейство коропових). Рибки об’їдають усе зайве зі шкіри, лікуючи таким чином псоріаз і безліч інших проблем.

Лікує пташиний спів

Співом птахів лікують безсоння, дратівливість. Та бажано слухати пернатих на природі, у їхньому звичному середовищі. Канарки і папуги допомагають власникам розслабитися та значно поліпшують настрій. Їх радять придбати людям, які довгий час змушені лежати у ліжку. Тим, хто не має змоги утримувати пташку, можна хоча б скачати з Інтернету аудіозаписи співу.

Дуже схожі на людей…

Після котів і собаки свиня є найпоряднішою домашньою твариною. Свині відносяться до оточуючих так само, як і вони до них. До доброго і ласкавого господаря вони будуть ставитися з відданістю, а при грубості завжди здатні постояти за себе. А ще ці тварини здатні спілкуватися один з одним, підкреслюючи «сказане» не тільки «словами», а й інтонацією; при цьому свині відчувають безліч емоцій, які буквально написані у них на «обличчі».

У багатьох країнах свиней використовують на митниці для пошуку наркотиків, бо нюх у них розвинений набагато краще, ніж у собак. У деяких країнах свиней дресирують для полювання чи рятувальних операцій, бо вони можуть відчути людей навіть під товстою масою снігу.

Свині не вміють дивитися вгору. Вони взагалі дуже погано бачать, але чудово чують і мають гарний нюх.

Вони дуже схожі на людей. Ця допитлива тварина через свою цікавість часто потрапляє у неприємні ситуації. Якщо свиня застряє десь і не може вибратися, то у неї починається істерика, від якої вона може навіть загинути.

Серцевий клапан свині підходить для людини і використовується під час пересадки. Поросята хворіють тими ж хворобами, що і маленькі діти, а хвороби дорослих свиней схожі на хвороби людей і лікуються тими ж препаратами, практично в однакових дозах.

Свині дуже люблять музику і є справжніми меломанами. У них добре розвинене почуття часу.

Свині люблять купатися і з великим задоволенням плавають. Існують навіть свині-рибалки, які здатні ловити рибу на глибині до 15 метрів.

Улюбленими ласощами свині є гарбузи.

«Задавака» №9-14.05.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *