Ризик серцевих захворювань у людей похилого віку можна знизити

Не лише інтенсивні фізичні навантаження зміцнюють здоров’я. Навіть легка регулярна активність сприяє хорошому самопочуттю та подовжує життя. Вона передбачає більшість рухів, які ми виконуємо у повсякденні. Це прогулянка, одягання, миття посуду, догляд за квітами тощо. Ми ніколи не задумувалися, що ці буденні звички можуть позитивно впливати на організм, але це справді так.

Регулярна активність сприяє хорошому самопочуттю та подовжує життя

Вчені виявили, що у жінок похилого віку, які регулярно виконували легкі фізичні навантаження, відзначався до 42 % нижчий ризик смерті від інфарктів та на 22 % менша імовірність розвитку серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, які були малоактивними. Також один додатковий час легкої діяльності на день відповідав зниженню ризику ішемічної хвороби серця на 14 %, кардіоваскулярних патологій – на 8 %.

За даними інших досліджень, +30 хвилин до активності на день зменшують ризик ранньої смерті. Цього разу дослідники зосередили увагу саме на літніх жінках, оскільки поширеність патологій серця вища серед жіночого, ніж чоловічого населення. Проте поради фахівців стануть у пригоді всім особам похилого віку. Вони настійно рекомендують «рухатися більше та сидіти менше». Нехай це буде незначна активність, невеличкими порціями. Літні люди, приміром, можуть по 10 хвилин кожну годину прогулюватися навколо будинку. Ось вам два в одному: і повітрям подихати, і кістки розім’яти. Та й в оселі завжди знайдуться справи, що змусять не прикипати до стільця.

Тож головна порада – якомога більше рухатися! Будь-яка, навіть незначна, активність кожного дня покращує загальне самопочуття та подовжує життя.

«Уют» №27-1.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *