Самокат для малят

Самокат для малят

Серед основних критеріїв вибору самоката – вік дитини, а вже від нього залежать висота, міцність конструкції, дизайн тощо.

Від 2 до 3 років діти ще недостатньо добре тримають рівновагу, тож ризик упасти і травмуватися значний. Вибираючи самокат, віддавайте перевагу триколісним моделям. Вони стійкі й надійні, особливо з 2-ма передніми і 1-м заднім колесами. Висоту керма триколісних самокатів можна змінювати. Крім того, вони оснащені кошиками для іграшок, звуковими сигналами, кольоровими ліхтариками на колесах тощо. А ще таку модель виробники доповнили знімним сидінням, тому так званий самокат-беговел нині дуже популярний. Є навіть моделі із захисними бортиками для дитини.

Як правило, самокати, розраховані на цей вік, пластмасові, а отже, легкі. Колеса м’які й безшумні, найчастіше з поліуретану. Зверніть увагу на платформу для ніг, які мають непорушно стояти, не зсуватися.

Діти у віці від 3 до 5 років відрізняються фізичним розвитком і можливостями. Дехто вже впевнено тримається на двоколісному самокаті, а декому ще потрібен триколісний. Можна випробувати модель з 1-м колесом спереду і 2-ма – ззаду.

Вибираючи складнішу для опанування модель, варто задуматися над екіпіруванням: шолом, нарукавники й наколінники допоможуть запобігти травмам.

Після 5 років діти здатні добре триматися на двоколісному самокаті, використовувати гальма для рук і ніг, робити нескладні трюки. У такому віці актуальний варіант із металевим корпусом. Такий самокат слугуватиме довше, ніж пластиковий.

Важливо й те, якими будуть колеса. Гумові придатні для нерівних доріг, проте самокат на них не дуже швидкий і маневрений. З прогумованими пластмасовими або каучуковими колесами – ідеальний для рівної поверхні, швидкий. Великі колеса дають змогу їздити швидше й менше відчувати нерівності.

Діти, старше 10 років, часто роблять вибір на користь велосипедів, скейтів.

Та якщо хочуть самокат, купуйте модель, оснащену професійними гальмами і міцною рамою.

Для екстремального катання потрібен трюковий самокат. Такі роблять із високоякісних легких матеріалів, здатних витримувати великі навантаження.

Виробники вказують в інструкціях лише середні показники щодо зросту, ваги й віку, тож важливо вибирати самокат не самостійно, а разом із дитиною.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *