Саморобна тротуарна плитка і садові доріжки з неї

Я вважаю себе досвідченим садівником-городником і великою любителькою квітів. А тому більшу частину часу проводжу в працях і турботах на своїй ділянці.

Саморобна тротуарна плитка і садові доріжки з неї

Не уявляю, як можна не садити і не вирощувати щось на своїй землі. Як можна не милуватися розмаїттям кольорів, їх красою! Усю зиму планую, роблю замітки, як і що зробити новенького, змайструвати щось незвичайне. Переглядаю багато журналів і сайтів по дачній майстерності. У мене зроблена спеціальна «бібліотека», де я зберігаю і номери мого улюбленого «УЮТу». Там люблю відпочивати, перечитуючи їх.

І зараз хочу поділитися рецептом виготовлення плиток із цементу, не витрачаючи багато сил і коштів. Скажете ви, що замішувати розчин – справа чоловіча? Погоджуся, але не зовсім. Хіба біля хати чи на городі є легка праця? Просто треба до будь-якої справи мати особливий підхід.

Я даю собі таку установку: кожен день зробити 1-2 корита розмішаного цементу. Для здоров’я таке фізичне навантаження тільки на користь.

Отак щодня «печу пиріжки» – так я називаю свої цементні вироби. А почалося все з того, що мені з нагоди дісталися пластикові харчові ємності, розміром трохи більше цегли.

Ось я їх і застосовую в якості форми. З них дуже легко виймається застиглий цемент і їх можна використовувати багато разів.

Для декоративного ефекту на дно формочок (перед заливкою туди розчину) укладаю бульбашкову плівку від упаковок. Якщо ж вам не подобається сірий колір плитки, то в розчин можна додати будь-який відповідний для цього барвник.

Як відомо, апетит приходить під час їди, й, освоївши виготовлення плитки, я вирішила навчитися робити бордюрні блоки. У якості формочок я взяла пластмасові ящики для квітів. Вийшло чудово!

Заміс цементу роблю невеликим: 1 відерце з-під майонезу цементу на 3 таких же річкового піску. Спочатку води наливаю більше, ніж треба (щоб було легше перемішувати), потім додаю суміші ще стільки ж і доводжу до стану густої сметани.

На все це я витрачаю хвилин 20. Потім беру совкову лопату і заливаю розчин у форми, що стоять на рівній поверхні. Зверху накриваю чим-небудь від дощу і залишаю сохнути на пару діб. На наступний день повторюю заміс у решту форм. Так потихеньку у мене набирається купа цементних цеглинок. Тоді я приступаю до обробки своїх клумб і доріжок.

«Уют» №22-26.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *