Саморобний розпушувач

Хочу запропонувати любителям майструвати простий у виготовленні саморобний розпушувач. Це пристосування полегшить працю на городі.

Саморобний розпушувач

Деякі городники – це люди, що переступили екватор життя. Тягар прожитих років часто вимагає більш уважного ставлення до свого здоров’я, а ще ж стільки хочеться зробити. Значну частину часу забирають полив і подальше розпушування.

Після поливу необхідно прибрати кірку, що утворюється на поверхні землі. Допоможе простий розпушувач.

Знадобиться металева пластинка шириною 90 мм, довжиною 160 мм і товщиною 2 мм. Можна брати і товщий метал, але дворічний досвід показує – для того, щоб розпушувати вологу після поливу землю, досить і 2 мм. Також нам знадобиться дриль, свердла 11 і 3 мм, ножівка по металу (болгарка полегшить і прискорить процес), струбцина, лещата, молоток.

Схема розпушувача
Схема розпушувача

Порядок роботи

  • Розмічаємо заготовку (див. схему).
  • Просвердлюємо отвори, вирізаємо виріб ножівкою чи болгаркою.
  • Зачищаємо задирки і закруглюємо гострі краї зубів. Далі затискаємо в лещата шматок 1/2-дюймової товстостінної труби і на ньому гнемо держатель для держака.
  • Закріпити зігнуті половинки можна двома способами:
  • точковим або інверторним зварюванням проварити шов;
  • просвердлити половинки і закувати двома заклепками.
    Сварка – швидше і надійніше, а широке поширення зварювальних інверторів дозволить знайти зварника по-сусідству, якщо ви ще не придбали інвертор для власних потреб.
  • Для ручки відмінно підходить половина стандартного держака для граблів (він легше і тонше) або будь-яка гілка з кореневої порослі ліщини чи акації. Довжину держака підбираю під свій зріст. Зазвичай це 1-1,2 м.

Ось так просто можна полегшити роботу на грядках. Я вже два роки активно використовую даний розпушувач.

Віктор Клекіт

«Уют» №11-16.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *