Саморобний розпушувач
Хочу запропонувати любителям майструвати простий у виготовленні саморобний розпушувач. Це пристосування полегшить працю на городі.

Деякі городники – це люди, що переступили екватор життя. Тягар прожитих років часто вимагає більш уважного ставлення до свого здоров’я, а ще ж стільки хочеться зробити. Значну частину часу забирають полив і подальше розпушування.
Після поливу необхідно прибрати кірку, що утворюється на поверхні землі. Допоможе простий розпушувач.
Знадобиться металева пластинка шириною 90 мм, довжиною 160 мм і товщиною 2 мм. Можна брати і товщий метал, але дворічний досвід показує – для того, щоб розпушувати вологу після поливу землю, досить і 2 мм. Також нам знадобиться дриль, свердла 11 і 3 мм, ножівка по металу (болгарка полегшить і прискорить процес), струбцина, лещата, молоток.

Порядок роботи
- Розмічаємо заготовку (див. схему).
- Просвердлюємо отвори, вирізаємо виріб ножівкою чи болгаркою.
- Зачищаємо задирки і закруглюємо гострі краї зубів. Далі затискаємо в лещата шматок 1/2-дюймової товстостінної труби і на ньому гнемо держатель для держака.
- Закріпити зігнуті половинки можна двома способами:
- точковим або інверторним зварюванням проварити шов;
- просвердлити половинки і закувати двома заклепками.
Сварка – швидше і надійніше, а широке поширення зварювальних інверторів дозволить знайти зварника по-сусідству, якщо ви ще не придбали інвертор для власних потреб. - Для ручки відмінно підходить половина стандартного держака для граблів (він легше і тонше) або будь-яка гілка з кореневої порослі ліщини чи акації. Довжину держака підбираю під свій зріст. Зазвичай це 1-1,2 м.
Ось так просто можна полегшити роботу на грядках. Я вже два роки активно використовую даний розпушувач.
Віктор Клекіт
«Уют» №11-16.03.2023