Самшит росте повільно

Самшит

Чи знаєте ви, що самшит можна вирощувати в кімнатних умовах? Приміром, самшит вічнозелений цінують як декоративну рослину, що легко витримує стрижку, а завдяки повільному росту пагонів форма довго тримається.

Йому можна надати форми кулі, конуса, куба тощо. Стригти краще з квітня до липня, коли темп росту пагонів і листя максимальний. Самшит невибагливий у догляді. Росте як у сонячних, так і прохолодних приміщеннях, але від прямого проміння краще його захищати.

Не боїться протягів. Потребує хіба що регулярних поливів та періодичних підживлень. Узимку поливи обмежують. Надмірне зволоження може призвести до загнивання коренів. Зі шкідників небезпеку може становити павутинний кліщ, який з’являється переважно у приміщеннях із дуже сухим повітрям.

Улітку самшит бажано обприскувати відстояною водою. А ще з потеплінням виносити на свіже повітря. Взимку температуру утримання треба знизити до 7—13 градусів. Якщо знехтуєте цією умовою, кущ може скинути листя. Молоді рослини до 5 років пересаджують щороку, доросліші — раз на 2—3 роки. Нова ємкість не має бути занадто просторою, бо рослина затримуватиметься в рості. Ґрунт готують із дернової, перегнійної землі та піску (2:1:1). Дренаж обов’язковий. Розмножують самшит насінням та напівздерев’янілими живцями.

В інтер’єрі його використовують переважно як солітер, однак гарний він і в зимових садах. А ще з самшиту формують бонсай — карликові деревця.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *