Секрет довголіття: дієта, рух і позитив

Секрет довголіття: дієта, рух і позитив

Нью-йоркський психіатр Джулія Самтон проаналізувала результати різних досліджень вчених на тему щасливого старіння і збільшення тривалості життя, і прийшла до висновку, що найбільш сильний вплив на довголіття надає здорова дієта, регулярні фізичні вправи й оптимістичне ставлення до життя.

Зокрема, з’ясувалося, що середземноморська дієта збільшує тривалість життя, а також покращує серцево-судинну систему і позитивно впливає на неврологічне здоров’я.

Крім того, з’ясувалося, що середземноморська дієта, в основі якої – свіжі фрукти, овочі, риба і птиця, цільнозернові продукти, бобові та оливкова олія, позитивно впливає на стан здоров’я людини у віці «за 70», покращуючи пам’ять і здатність чітко мислити.

Проте Джулія Самтон наполягає, що крім дієти, серед ключових факторів щасливої старості – регулярна фізична активність і турбота про своє психічне здоров’я, медитація і оптимізм.

«Як би важко часом не було залишатися оптимістом, збереження позитивного настрою має науково доведені переваги для здоров’я, у тому числі і довголіття», – говорить вона.

При цьому Джулія наводить як доказ результати дослідження, яке тривало 23 роки і дозволило встановити, що ті, хто дивиться у майбутнє з оптимізмом, у старості рідше стикаються з хворобами, довше залишаються фізично активними і мають більш високий рівень щастя у порівнянні з тими, хто налаштований песимістично.

«УЮТ» №10-05.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Секрет довголіття: дієта, рух і позитив

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *