Секрети догляду за зигокактусом

Секрети догляду за зигокактусом
Секрети догляду за зигокактусом

Зигокактус відносять до сімейства кактусових, але догляд за ним трохи не збігається з доглядом колючих рослин. За зовнішнім виглядом зигокактус, або ще його називають “декабристом”, не дуже схожий на кактус, але і звичайною листяною квіткою його не назвеш. Рослина не є зовсім уже вибагливою, але деякі нюанси все ж є.

Не варто ставити рослину під прямі сонячні промені чи на вікна, через які палить сонце. Стебла квітки почне підсихати, а її ріст значно сповільнюється. Іноді відбувається відмирання крайніх живців, що тягне за собою пізнє цвітіння чи його не буде взагалі.

На літо “декабриста” рекомендується виносити на вулицю, лоджию чи балкон, якщо там прохолодно і немає прямих сонячних променів. Іноді їх навіть прикопують у землю у тінистій частині садової ділянки. Таким чином, рослина збагатиться корисними речовинами і добре перенесе зиму.

Якщо ж рослина залишилася вдома, то найкращим місцем для неї буде притемнене вікно чи створена півтінь шторою чи жалюзі. Температурний же режим на “декабриста” особливого тиску не робить, він може пережити і тепло, і холод (від +4 до +35 °С). Але краще росте і розвивається квітка, коли нижня межа дорівнює +18 °С, а верхня +24.

Правильне формування крони рослини дозволяє поліпшити його зовнішній вигляд та отримати рясне цвітіння. Роблять це у середині червня, відкручуючи криві та підсохлі крайні черешки. Саме відкручуючи, а не відрізаючи, тоді пошкоджені місця швидше загоюються і відновлюються.

Якщо, планово пересаджуючи рослину, ви помітили, що коріння пошкоджене чи підгниле, його слід промити гарячою водою +36 °С. Після цього, видалити всі пошкодження і пересадити у новий ґрунт.

Правильний догляд за зигокактусом дозволить вам щорічно споглядати красу на своєму підвіконні. Сама квітка може прожити більше 20 років. Звичайно, чим старше вона стає, тим більше догляду вимагає до себе.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *