Секрети миття посуду

Секрети миття посуду
Секрети миття посуду

«Поглялд часу» №19-2019

Купуючи посуд, не забувайте і про практичний бік справи.
Скажімо, якщо ви купуєте начиння для щоденного вжитку, то варто зупинити свій вибір на тарілках із матеріалу, що не б’ється. Також добре купити для можливої заміни додаткові предмети – насамперед тарілки і горнятка. Їхня кількість залежить від ваших власних потреб. Кому як не вам знати, скільки родичів, друзів і знайомих сидітиме за вашим столом!
Наскільки гарним буде сервірований вами стіл, залежать і від того, як ви доглядаєте за столовими приборами та посудом. Варто запам’ятати кілька правил.

• Ніколи не мийте увесь посуд разом. Спочатку помийте фужери, чарки, тобто, усе скло, потім горнятка й блюдця, а вже потім решту посуду.

• Для миття жирного посуду використовуйте спеціальні засоби, бо ж святковим сервізом ви користуєтеся не так часто, а масна плівочка, яка може залишитися на тарілках, якщо їх вимили не надто ретельно, з часом стане липкою й в’язкою, посуд – тьмяним, втратить привабливий вигляд, а відмити його буде не так-то й просто.

• Столові прибори також ретельно мийте відразу після їди і насухо витирайте.

• Скло, порцеляну і кришталь обов’язково після миття протріть чистим кухонним рушничком (щоб на них не залишалися засохлі сліди від води), й обов’язково накрохмаленим, тоді він краще вбиратиме воду, а на посуді не залишатимуться ворсинки.

• Прибори, виготовлені з двох різних матеріалів, наприклад такі, що мають ручки з дерева, порцеляни, кераміки тощо, варто мити у ледь теплій воді, інакше метал розшириться і ручка трісне.

• Крім того, прибори з дерев’яними ручками не можна надовго залишати у воді, оскільки дерево може всотати у себе воду, розмокнути і почати кришитися.

• Не можна мити одночасно прибори з високоякісної сталі і срібла: міцніша сталь неодмінно подряпає срібло. Також не можна одночасно мити прибори зі сталі й інших металів (наприклад, алюмінію тощо), оскільки вони можуть пошкоджуватися у результаті хімічної реакції.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *