Секрети догляду за шкірою, про які мало хто знає

Вибір правильного крему для обличчя перетвориться на проблему, якщо не знати деякі нюанси використання косметичних засобів. Чому «правильний» крем не працює на вашій шкірі? А може, крем не винен? Ми ві для вас секрети догляду за шкірою.

Секрети догляду за шкірою
 • Зволоження – перш за все у будь-якому віці. Якщо ваша шкіра не зволожується, це не означає, що засоби погані – можливо, ви неправильно їх використовуєте. Якісного зволоження можна досягти лише на здоровій шкірі.
 • Спочатку усувайте пошкодження шкіри, викликані пілінгом, сонцем, погодою чи ліками, а потім застосовуйте поетапне зволоження.
 • Тоніки потрібні, щоб повернути шкірі рН. Він повинен бути кислим – таке середовище перешкоджає росту бактерій і підтримує бар’єрну функцію. Коли ви наносите тонік ватним диском, зволожувальний ефект майже нульовий: диск вбирає тонік, а віддає мало. Щоб від тоніку був хороший зволожувальний ефект, наносьте його на руки, потім притискайте долоні з тоніком до обличчя. Найкращий спосіб – зробити маску з тоніку.
 • При догляді за пігментованою сухою або жирною шкірою не можна приділяти увагу виключно видаленню пігментації. Первинні – сухість або жирність шкіри.
 • Схема догляду повинна бути такою: очищення за типом шкіри + освітлювальні крем або сироватка + крем або емульсія на основі олій (макадамія, авокадо, жожоба, обліпиха) для сухої шкіри чи зволожувальний крем для жирної.
 • У якості відбілювальних компонентів при сухій і чутливій шкірі віддайте перевагу arbutin, magnesium sscorbyl phosphate, azelaic acid, lactic acid, glycolic acid, licorice root, niacinamide, pearl powder, pycnogenol, snail mucin.
 • Регенерація здорової шкіри займає приблизно 1,5 місяці. Перші видимі результати від засобів догляду будуть помітні через 4 тижні, а серйозні поліпшення – через 3 місяці.
 • Пробник не розкриває потенціал крему, а тільки дає можливість перевірити, чи немає алергії на інгредієнти.
 • Застосування засобів із ретиноїдами часто викликає почервоніння, сухість та лущення раніше, ніж стає помітний антивіковий ефект. Багато жінок вважають, що це «алергія» або «індивідуальна реакція» на ретинол і залишають такий догляд на півдорозі.
 • Вітамін А працює тільки на абсолютно сухій шкірі. Тому його наносять як мінімум через 20 хв. після вмивання.
 • Виснажена шкіра після пілінгів, хвороб, антибіотиків або стресу повинна відновитися раніше, ніж ви почнете користуватися ретиноїдами.

У догляді за шкірою важливо мати терпіння. Ключ до краси – завзятість і постійна робота над собою. Це допоможе прийняти рішення на основі знань, а не реклами.

Людмила Сторожук, лікар-дерматовенеролог-косметолог

 «Погляд часу» №48-25.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *