Секрети довголіття, які варто запозичити
Протягом багатьох століть у Китаї шукали рецепти вічного життя й молодості, довголіття та краси для імператорських сімейств. Ці секрети передаються з покоління до покоління.

Харчування
Раціон китайців багатий на сою, боби, овочі, рибу, гриби та водорості.
Догляд за ногами
Народна китайська мудрість говорить, що аби «захистити дерево, необхідно захистити його коріння». Саме тому китайці ретельно доглядають за ногами. На думку китайських учених, на стопах знаходиться понад 60 акупунктурних точок, які тісно пов’язані з внутрішніми органами. Якщо робити найпростіші ванни для ніг щовечора і розтирати підошви й пальці стоп, можна поліпшити кровообіг і розслабити м’язи.
Розчісування волосся
На голові також багато акупунктурних точок, тому розчісуючи волосся, масажуючи шкіру голови, можна полегшити біль і навіть покращити зір. Китайці розтирають шкіру голови руками, доки вона не стане рожевою, зазвичай вранці та ввечері. Масаж шкіри голови покращує приплив крові до мозку, підвищує здатність мислити й запам’ятовувати, а також покращує стан волосяних фолікулів.
Баланс праці та відпочинку
Китайці вважають, що є тісний зв’язок між довгим життям та розумним щоденним плануванням праці й відпочинку. Глибокий здоровий сон допомагає накопичувати енергію, відновлює сили. Надмірний обсяг роботи сприяє появі безсоння. Виникає замкнене коло – хронічна втома, відсутність сну, порушення працездатності, хвороба. Тому, як каже китайське прислів’я, потрібен баланс – «вдень – думки, а вночі – сни».
Фізична активність
Китайці традиційно починають свій ранок із дихальної гімнастики цигун, увечері грають у бадмінтон чи настільний теніс. Навіть спокійна ходьба від 10 до 20 хвилин на день покращує кровообіг та загальне самопочуття. Щоденні фізичні вправи протягом 30 хвилин сприяють підвищенню імунітету та накопиченню енергії янь в організмі.
Позитивна життєва позиція
Китайці намагаються уникати стресів – вони сприяють виробленню кортизолу – гормону, що ще називається «гормоном смерті», який руйнує структури клітин організму.
«Уют» №11-16.03.2023