Серйозний комік Георгій Делієв

комік Георгій Делієв
Серйозний комік Георгій Делієв

«Погляд часу» №24-2019

Окрім гумору, режисер та художник займається музикою, знімається у кіно.

Георгій Делієв народився за годину до нового, 1960 року і став для своїх батьків – Віктора та Галини Делієвих – справжнім сюрпризом під ялинку. Батьки хлопчика працювали вчителями в інтернаті для малолітніх злочинців на Херсонщині. Прадід Георгій Делієв був архієпископом Дніпропетровським. Цікаво, що батьки Георгія вдома називали Юрком, мали ще молодшого на п’ять років сина Лева, котрий згодом разом із братом був задіяний у знаменитому колективі «Маски-шоу».

У дитинстві юний Георгій займався кількома видами спорту: волейболом, баскетболом, веслуванням та легкою атлетикою. Також хлопчик захоплювався живописом, навчався у художній студії. Коли прийшов час обирати професію, юнак вирішив вступати до Одеського інженерно-будівельного інституту, аби стати архітектором. Саме у цій професії він прагнув поєднати свою любов до творчості і техніки. У студентські роки Георгій активно займався клоунадою і пантомімою у театральній студії.

Артист із дипломом архітектора

Після закінчення вишу Делієв працював за здобутим фахом спочатку у П’ятигорську, а згодом – у Кишиневі. Проте захоплення театральною діяльністю не полишав: у містах, де працював, відкривав театри-студії пантоміми. У 1984 році Георгій Делієв влаштувався у Ленінградський театр «Лицедії». Уже навіть планував переїхати остаточно до цього російського міста. Проте цьому не судилося здійснитися через запрошення Делієва в ансамбль клоунади і пантоміми «Маски», що діяв при Одеській філармонії. Творча робота потребувала глибших професійних знань, тож Георгій вступив на навчання на факультет режисури естради в інститут театрального мистецтва у Москві.

комік Георгій Делієв

«Маски-шоу» і кіно

Професійна освіта, бажання і талант сприяли тому, що з 1991 року Георгій Делієв став режисером-постановником, автором сценарію, а також виконавцем головних ролей у телевізійній програмі «Маски-шоу». Цей проект здобув широку популярність на пострадянському просторі. Саме з німими ролями у «Маски-шоу» до Делієва прийшла народна слава. Спробував він свої сили і в кіно також із 1991 року. Активно почав зніматися Делієв із 2000 років. Так, у 2004 році зіграв Остапа Бендера у німецькій версії «12 стільців», у стрічці, до речі, задіяна вся комік-трупа «Маски-шоу». Того ж року на екрани вийшов фільм «Настроювач», у якому Делієв, окрім зіграної головної ролі, продемонстрував власні каскадерські здібності. Георгій падав із висоти, перевертався в автомобілі, розбивав об голову пляшки, словом, виконував досить небезпечні трюки. За цю роль, як кращу чоловічу, актор нагороджений премією кінофестивалю «Стожари-2005», а за виконання трюків йому присвоїли звання академіка Міжнародної академії трюку. Загалом фільмографія Георгія Делієва нараховує майже три десятки стрічок із його участю як актора. У п’яти фільмах він виступив режисером, у двох – сценаристом.

комік Георгій Делієв

Живопис і музика

Цим двом видам мистецтва Георгій Делієв приділяє значну частину свого життя. Ще наприкінці 1980-х рр. виконував хіп-хоп пісні. Мав дует із відомою співачкою Альоною Вінницькою. Був учасником гурту «Качели-качели». Сьогодні Георгій Делієв – гітарист, автор пісень та виконавець рок-гурту «Майстер-клас», із яким випустив три альбоми. З упевненістю можна сказати, що Георгій Делієв – художник. Найдорожча його картина продана за 2800 євро, це твір «Я і Сальвадор Далі». Делієв мав кілька персональних і групових виставок, переважно у рідній йому Одесі. Працює у різних художніх техніках. Як сам зазначає: «Люблю працювати у різних техніках. Мені все цікаве – і акрил, і акварель, і пастель, і навіть туш на рисовому папері. Зміна технік, як зміна жінок – для різноманітності. Так і в живописі я змінюю стилі, як рукавички».

комік Георгій Делієв

Нова дружина – друга молодість

Сьогодні Георгій Делієв вдруге одружений із джазовою співачкою Катериною Делієвою, молодшою за нього на 25 років. У новій сім’ї, адже це другий шлюб артиста, підростає син Микола, котрий народився у 2015 році. На рік за нього старша онука Делієва Аліса. Донька Георгія Яна –мама Аліси – з’явилася на світ у першому шлюбі. З однокурсницею Ларисою Георгій одружився ще в студентські роки – у 1979 році. Дружина також була архітектором, а ще займалася перекладами, була дизайнером і власницею крамнички екзотичних товарів. Словом, у творчих пошуках від чоловіка не відставала. Розлучила пару смерть Лариси у 2012 році. Їхня донька Яна пішла слідами батька у творчості: у дитинстві знімалася у багатьох серіях «Маски-шоу». Психолог за освітою, вона клоунеса у театрі «Кабаре Бутаффон», знімається у кіно, танцює та викладає танці, співає у стилі французького шансону.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *