Сезон грипу

Сезон грипу
Сезон грипу

Європейські фахівці, імунологи і вірусологи, склали перелік маловідомих дієвих рекомендацій захисту від застуди.

Не тримайте ніс за вітром

Одна з причин того, що людина частіше застуджується восени і взимку, – це охолодження носа, стверджує професор Рон Екклз із Центру досліджень простудних захворювань Університету Кардіффа. Експерт радить захищати ніс від переохолодження. Якщо у носі знижується температура, це уповільнює кровообіг, а, значить, сповільнюється і рух імунних клітин.

Корисно промивати ніс солоною водою. Дослідження вчених із Пенсильванського університету показало, що солоне промивання ефективно знижує кількість мікробів у носових ходах, не дає вірусам можливість розмножуватися і проникати всередину організму.

Гаряча ванна для одягу

Ще одна порада від фахівців – своєрідна стерилізація гардероба. У розпал вірусних захворювань терапевти радять прати у воді температурою не нижче 40 градусів, це краще допомагає вбити мікроби, які потрапляють на одяг, особливо повсякденний – той, що часто носиться.

Вітамінний раціон

Важливо не допускати браку вітаміну в організмі. Дефіцит вітаміну пов’язаний зі зменшенням вироблення речовин, що стимулюють імунну систему. Ризик застудитися з таких обставин підвищується як мінімум на третину. Кращими джерелами вітаміну D є печінка тріски, жирні породи риби, яйця, кисломолочні продукти.

Замість печива і цукерок вживайте фрукти і сухофрукти. Наукові дані свідчать про те, що надлишок солодкого пригнічує активність імунних клітин-фагоцитів, і вони починають пропускати мікроби замість того, щоб знищувати.

Час відпочинку

Ефективним засобом захисту від застуд і грипу є 8-годинний сон. Люди, які сплять менше 7 годин на добу, у три рази більше схильні до простудних інфекцій, ніж ті, хто спить по 8 годин.

Піклуйтеся про себе і будьте здорові!

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *