Сезон грипу

Сезон грипу
Сезон грипу

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що під час нового епідемічного сезону в Україні очікуються три штами вірусу грипу: Мічиган, Сінгапур і Колорадо.

«Епідсезон захворюваності на грип почнеться з жовтня 2018 року і триватиме до травня 2019 року. Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які будуть циркулювати в Україні, є: вірус, подібний A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09; вірус, подібний A/Singapore/ INFIMH–16–0019/2016(H3N2) і вірус, подібний B/Colorado/06/2017», – уточнили у Міністерстві охорони здоров’я. Найдієвішим способом профілактики грипу є вакцинація. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. За даними відомства, вакцини відповідного складу проти грипу вже перереєстровані та незабаром кожен зможе придбати вакцину в аптеці за свій рахунок і зробити відповідне щеплення.

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (понад 38 °С), головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, кашель і нежить. Однак якщо стан хворого погіршується, викликайте швидку, адже життя людини може виявитися під загрозою. Якщо ви бачите, що обличчя людини стало дуже блідим, їй складно дихати, температура не спадає протягом довгого часу, хворий багато блює – потрібна госпіталізація.

Корисні звички для профілактики грипу

• Захворів – сиди вдома.
• Уникайте близького контакту з хворим.
• Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання.
• Мийте руки.
• Намагайтеся не торкатися обличчя.
• Провітрюйте та дезінфікуйте приміщення.

Привчіть себе до корисних звичок: будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *