Сезон кліщів розпочато

Піки активності щороку припадають на квітень-травень та серпень-вересень. Ці невеликі створіння можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Як захиститись від укусів кліщів під час прогулянки у парку чи пікніку у лісі і що робити, якщо виявили кліща на шкірі?

Як вберегтися від кліщів
Як вберегтися від кліщів

 Подбайте про відповідний одяг. Обов’язково одягніть кепку, косинку тощо. Бажано одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів.

Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям.

 При поверненні додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Витрушування одягу не рятує від кліщів.

Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому.

Перевірте речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні аерозолі, які відлякують кліщів.

Як виявити укус кліща

Кліщ присмоктується протягом 15-20 хв., в цей час виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише через кілька годин виникає відчуття болю або дискомфорт на місці укусу.

Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, найчастіше помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах.

 Кліщі можуть потрапити до житла із букетами квітів, собаками або іншими тваринами.

Якщо виявили кліща на шкірі

Негайно зверніться до найближчого травмпункту, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, його видаляють стерильною голкою.

Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у будь-який чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.

 Протягом двох тижнів вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення зверніться до лікаря.

«Погляд часу » №17-22.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *