Щедрість – це потреба душі

Як не виростити з дитини скнару? Із проблемою дитячої жадібності, напевно, мали справу майже всі батьки. Що ж це – тимчасове явище чи вияв характеру малечі?

Як не виростити з дитини скнару?

У 2-3 роки дитина починає осягати значення слів «я» і «моє» (моя іграшка, моя мама тощо). Усе, що малеча позначає словом «моє», є складовою її особистості. Відтак, якщо хтось зазіхає на якусь її річ, вона трактує це як зазіхання на її «я». Це не жадібність. І малюк мусить знати, що всі його речі, як і він сам, мають бути недоторканими без його дозволу. У цьому віці діти починають розуміти й значення слова «чуже» – ви легко можете навчити малюка, що перед тим, як щось узяти, треба попросити дозволу.

У 3,5-5 років саме час виховувати в малечі щедрість. Варто показати на власному прикладі, що треба не лише брати, а й давати. Скажімо, коли дитина їсть шоколадку, не зайве нагадати, що й ви не відмовилися б від шматочка.

Зазвичай у цьому віці малюк розуміє, що, поділившись іграшкою з однолітками, він має право увійти в компанію і брати їхні іграшки. І, якщо комусь чужому ваша дитина не дозволяє гратися її іграшкою, – це не жадібність! 5-річні дітлахи діляться тільки з тими, кому довіряють (із другом, мамою, вихователькою).

Коли ж у 6-7 років ваша дитина не хоче ні з ким ділитися, а в садочку її дражнять «жаднюгою», треба бити на сполох і, можливо, звернутися за допомогою до психолога.

Часто таку поведінку малечі можна пояснити тим, що вдома їй приділяють недостатньо уваги. Іноді за жадібністю криється жага лідерства. Діти переконані, що головний – це той, навколо кого всі «скачуть». Жадібність дитини, яка прагне бути лідером, цілком можливо скерувати у «мирне» русло. Хай це буде «жадібність» до знань, коли дитину мотивують бути інтелектуальним лідером.

А загалом, щедрість – це потреба душі. Адже справжня щедрість – то не тільки здатність поділитися якоюсь річчю, а й бажання те з радістю зробити. Тому важливо, щоб ваша дитина бачила, що ви знаходите час, аби допомогти друзям, потішити чимось близьких. Тоді й вона навчиться бути щедрою душевно.

«Уют» №2-12.01.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *