Що не варто робити на батьківських зборах

Що не варто робити на батьківських зборах плюс, інструкція як краще діяти в ситуації, що склалася.

Що не варто робити на батьківських зборах

Критикувати вчителя при всіх

«Ваш навчальний план нікуди не годиться!», «А мій син скаржиться, що ви його дурнем називаєте!», «З таким перманентом на голові та дітей вчити?» – якщо ви вважаєте, що вчитель у чомусь неправий, ставиться до вашої дитини упереджено і виставляє їй занижені оцінки, не висловлюйтеся про це вголос у присутності інших батьків. Публічне звинувачення розлютить будь-кого. Чи потрібен вам новий ворог? Присоромивши вчителя при всіх, не думайте, що оцінки вашого сина чи дочки тут же покращаться.

Натомість, поговоріть з учителем наодинці після закінчення зборів. Поговоріть з іншими батьками та з’ясуйте, чи є у них скарги? Якщо незадоволених роботою вчителя багато, підійдіть до нього всі разом. Якщо проблема є нерозв’язною, до цього питання потрібно залучити адміністрацію школи.

Критикувати інших дітей

«Ваш син ображає мою дочку, просто невихований до жаху!», «Він усе списує у моєї Маші, відсадіть його вже кудись!», «Ваш Ваня з усіма б’ється, займіться його вихованням!» – неправильно звинувачувати інших дітей у тому, що вони не дають навчатися вашому синові чи дочці, зривають уроки або носяться на перервах, у присутності всіх батьків. Спробуйте для початку налагодити діалог із мамою чи татом дитини, яка кривдить вашу. Обговоріть проблему віч-на-віч. Якщо розуміння у батьків ви не знайдете, зверніться до вчителя, але тільки після того, як збори закінчаться і всі розійдуться.

Правильніше, якщо у розмові візьмуть участь не лише батьки обох сторін та вчитель, а й діти, замішані у конфлікті. Тоді картина того, що відбувається, стане яснішою і з’являться варіанти вирішення проблеми.

 «Уют» №45-04.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *