Що не варто робити на батьківських зборах
Що не варто робити на батьківських зборах плюс, інструкція як краще діяти в ситуації, що склалася.

Критикувати вчителя при всіх
«Ваш навчальний план нікуди не годиться!», «А мій син скаржиться, що ви його дурнем називаєте!», «З таким перманентом на голові та дітей вчити?» – якщо ви вважаєте, що вчитель у чомусь неправий, ставиться до вашої дитини упереджено і виставляє їй занижені оцінки, не висловлюйтеся про це вголос у присутності інших батьків. Публічне звинувачення розлютить будь-кого. Чи потрібен вам новий ворог? Присоромивши вчителя при всіх, не думайте, що оцінки вашого сина чи дочки тут же покращаться.
Натомість, поговоріть з учителем наодинці після закінчення зборів. Поговоріть з іншими батьками та з’ясуйте, чи є у них скарги? Якщо незадоволених роботою вчителя багато, підійдіть до нього всі разом. Якщо проблема є нерозв’язною, до цього питання потрібно залучити адміністрацію школи.
Критикувати інших дітей
«Ваш син ображає мою дочку, просто невихований до жаху!», «Він усе списує у моєї Маші, відсадіть його вже кудись!», «Ваш Ваня з усіма б’ється, займіться його вихованням!» – неправильно звинувачувати інших дітей у тому, що вони не дають навчатися вашому синові чи дочці, зривають уроки або носяться на перервах, у присутності всіх батьків. Спробуйте для початку налагодити діалог із мамою чи татом дитини, яка кривдить вашу. Обговоріть проблему віч-на-віч. Якщо розуміння у батьків ви не знайдете, зверніться до вчителя, але тільки після того, як збори закінчаться і всі розійдуться.
Правильніше, якщо у розмові візьмуть участь не лише батьки обох сторін та вчитель, а й діти, замішані у конфлікті. Тоді картина того, що відбувається, стане яснішою і з’являться варіанти вирішення проблеми.
«Уют» №45-04.11.2021