Що посадити у вересні в квітнику і на городі

Незважаючи на очевидне наближення осені, у цей час можна не тільки збирати насіння, але ще і садити і сіяти.

Що посадити у вересні

По жовтень іде другий посадковий сезон. Його ніяк не можна пропустити тим, хто хоче поділити півонії, посадити дрібноцибулинні і цибулинні квіти, виростити озимий часник і посіяти моркву під зиму. Що ще роблять у цей час?

Ділення і пересадка багатолітників

У цей час зазвичай ділять півонії, дельфініуми, флокси, багато видів примули та інші.

Посадка лілій

У південних районах терміни посадки зсуваються приблизно на місяць пізніше, у північних, навпаки, раніше.

Висадка у ґрунт розсади дворічників

На початку вересня висаджують у квітники розсаду дворічників, посіяних навесні і на початку літа. Сіють у ґрунт насіння тих багаторічників, які при зберіганні втрачають схожість: простріл, купальниця й інші.

Посадка і пересадка клематисів

На початку вересня можна садити й пересаджувати клематиси з здеревілими пагонами.

Посадка цибулинних

Також на початку вересня починається посадка дрібноцибулинних і цибулинних рослин. Першими садять дрібноцибулинні: сцилу, мускарі, пушкінію, хіонодокси, крокуси. На початку другої декади вересня саджають нарциси. Приблизно через тиждень за нарцисами – гіацинти. Останніми, у кінці вересня – початку жовтня висаджують тюльпани.

Посадка троянд

Кращий час для посадки щеплених троянд – осінь (із 1 вересня по 10 жовтня). Багато садівників бояться осінньої посадки, вважаючи, що кущ до зими не встигне прижитися. Це не так. Якщо троянди посаджені вчасно, то до зимового укриття вони вже вкореняться і навесні швидше рушать у ріст.

Посадка цибулі-сіянки й озимого часнику

Також у кінці вересня – на початку жовтня висаджують дрібну цибулю-сівок, яку практично неможливо зберегти до весни, й озимий часник.

Посадка дерев і чагарників

Вересень – перша декада жовтня підходять і для посадки багатьох дерев і чагарників. Головне – встигнути все посадити не пізніше, ніж за місяць до промерзання ґрунту.

«Погляд часу» №37-9.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *