Що посадити в пристовбурних кругах дерев

Висаджувати декоративні рослини можна в пристовбурних кругах тільки дорослих дерев (6-7 років). До цього краще обмежитися мульчуванням, яке теж на деякий час надає саду доглянутість. Але який же матеріал вибрати? Як правильно його укласти? На ці запитання відповідає Тетяна Черепко, ландшафтний дизайнер.

Мульчування в пристовбурних кругах дерев

«Сусідка засипала пристовбурні круги саджанців галькою. Я теж так хотіла зробити, але передумала. Причина: камінчики розлітаються при косінні газону. Які ще порадите варіанти?»

Олена Миронова, м. Кременчук

– Вашій сусідці слід захистити пристовбурні кола бордюрною стрічкою. Потім вистелити їх усередині геотекстилем або чорним лутрасилом. І тільки потім засипати галькою. Варіантів матеріалу для мульчування багато: скошена трава, солома, компост, перегній, тирса…

Щодо органіки, дотримуйтеся правила: не засипайте нею землю поблизу стовбура, а відступіть близько 10 см.

Хочу особливо відзначити соснову кору (тріску). Це екологічно чистий природний матеріал, що дезінфікує повітря і створює в ґрунті хороші умови для розвитку дощових черв’яків. Кора (тріска) шаром усього в 5-8 см відлякує злісного шкідника садів і городів – хруща. Ну і «соснова» мульча вміє регулювати вологість: при затяжних дощах вона не пропускає зайву вологу в ґрунт, а при посухах, навпаки, перешкоджає її інтенсивному випаровуванню.

«Моїм яблуням уже більше 10 років. Планую під ними розбити квітники. Які рослини підійдуть?»

Дмитро Юшкін, Житомирська обл.

– Рекомендую віддати перевагу самосівним культурам: календулі, незабудці, віолі.

Перед посадкою нанесіть розмітку площі пристовбурного кола. Потім акуратно лопатою скопайте землю, видаляючи бур’яни і камені. Внесіть комплексні добрива (за інструкцією). Встановіть бордюрну стрічку. Намагайтеся не зачіпати коріння дерев. Підсипте компост або покупний поживний ґрунт.

Важливо! Якщо лопата у якомусь місці постійно впирається в розгалужену мережу коренів, від ідеї висадити там що-небудь відмовтеся. Кількість пошкоджених або рубаних коренів дерева не повинно перевищувати 10 % усієї системи. Причому після цього необхідно вкоротити і крону на такий же обсяг, зберігши таким чином баланс у розвитку рослини.

Пристовбурні круги можна засіяти газонною травою. Вона збереже ґрунт від вимивання корисних речовин дощовими потоками, не дасть пробитися злісним бур’янам і захистить коріння дерев від морозів.

«Уют» №18-4.05.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *