Що робити, якщо дитина не хоче робити уроки без мами?

Спочатку мама допомагає дитині виконувати домашнє завдання, але потім сам школяр уже не хоче брати на себе таку відповідальність, бо звик, що все контролює мама.

Дитина не хоче робити уроки без мами
Зробіть домашнє завдання цікавим

Цепрямий шлях до самостійного й ефективного навчання, але це і дуже складно одночасно, адже доводиться боротися з дитячою лінню, небажанням дізнаватися щось нове, «хотєлками» і банальним прагненням подивитися мультики.

Почніть із предметів, які в теорії можуть представляти для дитини інтерес – ні з математики, а, наприклад, з географії. Знайдіть спосіб, щоб інформація, яку дитина засвоює, викликала емоції.

Давайте школяреві невеликі завдання в рамках навчального плану, обіцяючи винагороди. Наприклад, при вивченні флори і фауни, попросіть дитину пояснити вам, як отримують енергію рослини і тварини, у чому між ними відмінності? Дитина сприйме покладене на неї завдання відповідально, щоб допомогти дорогій людині.

Відмовтеся від фіксації на результаті

Уроки потрібно вивчити, а не вчити – скільки разів ми чули цей вислів із вуст вчителів, вірно? Але психологи радять на перших порах із дитиною концентруватися саме на процесі. Не давайте школяреві конкретних завдань, наприклад, запам’ятати, переказати, записати. Зосередьтеся на ході виконання домашнього завдання, запитайте, що дитину зацікавило. Поговоріть про це.

Вивчаючи новий матеріал, підштовхніть у потрібному напрямку, скажіть, як це незвично, додайте емоцій. Наступного разу дитина буде йти за цією ж схемою сама, запам’ятовувати буде набагато більше, тому що залишить позаду сліпе механічне повторення матеріалу і позбудеться страху засмутити маму.

«Уют» №10-4.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *