Що робити, якщо людина подавилася і задихається

Людина може поперхнутися чи вдавитися у будь-який момент. У більшості випадків оточуючі не знають, як допомогти тому, хто вдавився. Давайте розберемо, як врятувати життя іншої людини, оскільки лік часу може йти на хвилини.

Якщо людина подавилася
Ознаки задухи

Задуха під час їжі відбувається, коли дихальні шляхи блокуються, частково чи повністю, і людині стає нічим дихати. Це призводить до зниження кількості кисню, що надходить у мозок. Саме тому вкрай важливо діяти швидко. Це може трапитися із ким завгодно, будь то дорослий або однорічна дитина.

Найчастіше це відбувається, коли людина п’є воду або розмовляє між прийомами їжі. Вдавитися не здається чимось страшним, але часом наслідки можуть бути фатальними. Тому потрібно вчасно зрозуміти, що у людини задуха.

Зробити це можна за наявності таких ознак: сильний кашель; нездатність говорити; гучне й утруднене дихання; хрипи; посиніння шкіри, губ і нігтів; втрата свідомості.

Як же допомогти людині?

Усе залежить від стану потерпілого. У легких випадках людина здатна насильно кашляти. Її потрібно змусити робити це, що допоможе усунути перешкоду, яка блокує надходження кисню.

Якщо людина червона, вся в сльозах, але кашляє, допоможіть їй з доступом повітря. Можна відкрити вікно і розстебнути тугий воріт. Пам’ятайте, кашель – це природний і найефективніший спосіб очищення дихальних шляхів. У цьому випадку ударяти по спині нетреба.

У ситуації, коли людина не може говорити і що-небудь робити, слід застосувати метод «п’ять плюс п’ять», щоб очистити дихальні шляхи.

Якщо людина подавилася і задихається

Це спосіб, який рекомендує Червоний Хрест, виконується за наступною схемою:

  • Крок 1. Необхідно встати позаду людини й обхопити її талію руками.
  • Крок 2. Злегка нагніть людину вперед. Стисніть одну долоню у кулак і помістіть його в область, розташовану трохи вище пупка. Другою рукою обхопіть кулак.
  • Крок 3. Легко натисніть на живіт різким поштовхом угору так, ніби ви намагаєтеся підняти людину.
  • Крок 4. Встаньте збоку від потерпілого і покладіть руку йому на груди для підтримки.
  • Крок 5. Зігніть людину в талії так, щоб верхня частина тіла була розташована паралельно землі.
  • Крок 6. Долонею іншої руки нанесіть п’ять ударів у спину між лопатками. Якщо стан людини не покращився, слід викликати швидку допомогу.

 «Погляд часу» №51-17.12.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *