Що робити, якщо продуло вухо

Осінь – час різких перепадів температур, холодного вітру і протягів. Тому багато хто в цей період стикається з проблемою, про яку в народі говорять «продуло вухо». Як боротися з болем у вусі та коли не обійтися без допомоги лікаря.

Що робити, якщо продуло вухо
Чому виникає середній отит

Якщо одне чи обидва вуха болять і закладені після переохолодження, то лікарі найчастіше говорять про середній отит – запалення однієї з внутрішніх частин вуха за барабанною перетинкою. Застудити вухо можна не тільки під кондиціонером і біля відкритого вікна у транспорті, проблема здатна виникнути навіть після звичайної прогулянки у вітряну погоду.

Як проявляється

Характерні симптоми запального процесу – це біль та закладеність у вусі, дискомфорт під час ковтання, тимчасове зниження слуху. Із розвитком запалення можуть збільшитися прилеглі лімфовузли, з’явитися вушні виділення, також підвищується температура тіла, виникає загальна слабкість, швидка стомлюваність.

При цьому біль носить пульсуючий або ниючий характер, буває короткочасним або постійним і зазвичай посилюється ввечері та вночі.

Крім того, часто з’являються простріли, шум і дзвін у вухах. Іноді у пацієнта створюється відчуття, що болять не лише вуха, а й зуби. Якщо протяг зачепив нерви, стріляючі болісні відчуття можуть відчуватися також в області скронь і шиї.

Що робити

Якщо ви чітко знаєте причину виникнення неприємних відчуттів у вусі (протяг, холодний вітер), і вони з’явилися через кілька годин після того, як вас продуло, вам потрібно виключити подальше переохолодження (згодиться тепле приміщення) і прикласти до вух на пару годин суху натуральну тканину (байкову пелюшку, вовняний шарф). Якщо вас турбують біль та простріли у вухах, загальне нездужання, прийміть також безрецептурний знеболюючий засіб.

Не слід додатково прогрівати вуха (це строго протипоказано при підвищеній температурі та виділеннях із вуха), чистити їх ватяними паличками, закапувати спирт, горілку чи лікарські краплі.

Коли йти до лікаря

Якщо через добу ваше самопочуття не покращало, а список симптомів розширився: піднялася температура, виник озноб, погіршився слух, навколо вуха з’явилися припухлість і почервоніння, зі слухового проходу витікає рідина або гній, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Якщо інфекція прогресує, викликаючи погіршення самопочуття і підвищення температури тіла, призначається курс загальних антибіотиків.

Народні рецепти від болю у вусі

  • Зробіть лікувальний самомасаж: затисніть вуха долонями і масажуйте колоподібними рухами; енергійно потріть мочки; не докладаючи зусиль потягніть вуха у різні боки.
  • Закапайте на ніч у хворе вухо три краплі оливкової олії, потім покладіть у вухо шматочок вати й укутайте зверху хусткою; також у застуджене вухо можна закапувати свіжий сік алое або каланхое (по 3 краплі 2-3 рази на день).
  • Просочіть шматочок вати розчином 3 % перекису водню і вставте ватну турунду у слуховий канал на 30-40 хв.

«Погляд часу» №39-22.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *