Що робити, якщо сльозяться очі?

У мене проблема: варто вийти на вулицю – і починають литися сльози. За кілька годин перебування на свіжому повітрі носовичок уже весь мокрий. З чим це може бути пов’язано?

Едуард Олександрович, м. Миколаїв

Якщо на вулиці сльозяться очі

У холодну та вітряну погоду багато людей скаржаться на те, що у них на вулиці сльозяться очі. Якщо це явище разове і не завдає особливого дискомфорту – це варіант норми і природна реакція організму на погодні умови. Якщо ж сльози течуть постійно, потрібно шукати причину.

Серед найпоширеніших причин сльозотечі:

  • холодовий кон’юнктивіт (у народі – алергія на холод), який також супроводжується почервонінням очей, різзю та свербінням;
  • або ж реакція очей на яскраве сонячне світло, посилене відбиттям від снігу й льоду (від цього більше страждають світлоокі люди).

У першому разі вам допоможе закапування в очі й ніс антигістамінних (протиалергійних) крапель перед виходом на вулицю. А ввечері зробіть для очей 10-хвилинний компрес із ледь теплих свіжозаварених пакетиків чорного чаю (без добавок).

Якщо ж у сльозотечі винне сонце, доведеться навіть взимку носити сонцезахисні окуляри. Вони можуть бути не такими темними, як влітку, а просто злегка затемненими, з сірими, коричневими чи синіми скельцями.

Ще однією причиною сльозотечі на вулиці може бути індивідуальна підвищена чутливість рогівки ока до погодних чинників – у цьому разі також рекомендується носити темні окуляри для захисту від сонця й вітру і перед прогулянкою закапувати в ніс судинозвужувальні краплі для нормалізації носового дихання.

Ще один фактор ризику – вік, оскільки у літніх людей слабшають м’язи повік і слізного мішка, звужується просвіт носослізного каналу. Трохи зміцнити м’язи повік допоможе спеціальна гімнастика: зокрема, кілька разів на день щільно заплющуйте повіки (10 разів).

Іноді причиною рясної сльозотечі стає нестача деяких вітамінів і мікроелементів в організмі, який також може супроводжуватися світлобоязню, слабкістю, сонливістю. Викликати такий стан може зловживання сіллю, міцною кавою й чаєм, тривале вживання сечогінних або снодійних препаратів.

Щоб відновити баланс вітамінів в організмі, їжте курагу, родзинки, горіхи, сир, печінку, квасолю, моркву, квашену капусту, нормалізуйте питний режим (пийте 1,5-2 л чистої води на день).

Нарешті, причиною сльозотечі може стати порушення прохідності носослізного каналу – виявити й усунути його може лише лікар (офтальмолог), тому при першій нагоді все ж зверніться за консультацією до фахівця.

Також зверніть увагу на те, що, витираючи сльози, намагайтеся промокати повіку рухом від зовнішнього краю до носа і вгору – це мінімально подразнює очі.

 «Погляд часу» №10-4.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *