Що робити, якщо син захотів тату?

Татуювання зараз користуються популярністю серед молоді. Особливо «татушки» подобаються підліткам. Для одних це спосіб самовираження, для інших – просто оригінальна прикраса тіла. І якщо ваш син заговорив про тату, не лайте його, а дослухайтеся до порад психологів.

Якщо син захотів тату
Чому підліткам подобаються татуювання?

На думку психологів, найчастіше діти хочуть татуювання, тому що це модно, красиво та стильно. Однак на це рішення може впливати ще кілька чинників.

Формується особистість дитини. У підлітковому віці діти вирішують, якими вони хочуть бути в майбутньому. У пошуку себе вони починають експериментувати зі своєю зовнішністю.

Спосіб вписатися в колектив. Якщо ваш син спілкується з людьми, у яких є татуювання, він може теж захотіти їх. Таким чином він покаже себе частиною колективу, що дуже важливо в юному віці.

Фізичні зміни. З 13 до 18 років в організмі підлітка відбуваються зміни, через що він може вважати себе негарним або не таким, як усі. А татуювання – це «зміна», з якою він здається собі кращим.

Бажання виглядати дорослим. Багато підлітків намагаються довести, що вони вже дорослі. І хочуть зробити татуювання, щоб здаватися авторитетними і незалежними перед іншими.

Якщо син вам повідомив про своє бажання зробити собі татуювання, то поцікавтеся, чому він прийняв таке рішення. Запитайте, що для нього означає натільний малюнок і що він хоче зобразити? Як татуювання поліпшить його життя? Що він буде робити, якщо татуювання перестане подобатися? Ця розмова зміцнить ваші стосунки з сином, і ви станете для нього другом, до поради якого він обов’язково дослухається.

Як переконати дитину почекати?

Розмова про натільні малюнки – справа не одного дня, тому доведеться набратися терпіння і подивитися на цю проблему з різних боків.

Поговоріть про можливі ризики. Стерильної чистоти в тату-салоні недостатньо для безпеки нанесення малюнка. Поясніть синові, що тату – це не лише косметичний, але і медичний процес. Трапляється таке, що татуювання викликає алергію, інфікується і запалюється.

Поведіть дитину до тату-салону. Поговоріть з тату-майстром, нехай він розповість вам про те, як набиваються татуювання, як вони заживають і що з ними робити надалі.

До речі, самі майстри татуювань висловлюються проти нанесення натільних малюнків до 21 року. Можливо, до думки фахівця ваш син або внучка також дослухаються.

Зробіть тимчасове тату. Якщо розмови не допомагають, запропонуйте синові зробити тимчасове татуювання в салоні або вдома за допомогою тимчасових татуювань (можна хною). Нехай дитина походить із малюнком тиждень і розповість про свої враження. Це може їй набриднути і вона забуде про свою ідею назавжди.

Якщо син прийшов із тату…

У жодному разі не сваріть дитину і самі не нервуйте. Краще подумайте, чому вона не розповіла про свої плани вам. Можливо; вона боїться вашого несхвалення. Натомість поцікавтеся, що означає «татушка».

І пам’ятайте, що татуюванням зараз не можна когось здивувати і шокувати. До того ж сучасні технологи дійшли до того, що будь-яке татуювання можна безболісно видалити.

«Погляд часу» №40-01.10.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *