Що робити із застоєм жовчі
Не порожній жовчний міхур вважається 1 стадією жовчнокам’яної хвороби. Застій жовчі може викликати запальні процеси і камені в міхурі. Багатьом на УЗД черевної порожнини знаходять якийсь уміст у жовчному міхурі. Назви бувають різні: суспензія, замазка, осад, густа жовч, пластівці, згустки. Усе це має медичну назву – біліарний сладж.

Якщо його не вивести, то питання часу, коли він перетвориться в камінь і доведеться видаляти міхур.
Чому виникає сладж?
Сладж може з’явитися в результаті будь-якої проблеми з жовчним міхуром: запалення чи холецистит, порушення його скорочень або дискінезія, але не в результаті перегину міхура. Прискорює процес підвищення холестерину.
Якщо в міхурі щось знайшли, важливо зрозуміти, чи дійсно в ньому є сладж, чи ж це просто «перешкоди» від інших органів, які можна переплутати з сладж. А якщо знайшли камінь, то потрібно уточнити, чи можна його розчинити. Сладж і камені розчинити можна, якщо вони в принципі розчинні. Для цього потрібно зробити спеціальний знімок на рентгені чи комп’ютерну томографію.
Чим лікувати?
Холеретики – підвищують вироблення жовчі клітинами печінки.
- Істинні («Аллохол», «Холензим»);
- синтетичні («Одестон», «Нікодин, «Цікловалон») + протизапальна дія;
- рослинні («Хофітол», жовчогінні збори тощо);
- гідрохолеретики (мінеральна вода – Боржомі, Єсентуки, а також препарати валеріани).
Холекінетики – покращують відтік жовчі шляхом підвищення тонусу жовчного міхура й одночасного розслаблення жовчовивідних проток (магнезія, фламін, екстракт безсмертника, манітол, холосас).
Холеспазмолітики – усувають спазм жовчовивідних шляхів, розширюють протоки і полегшують надходження жовчі в кишківник, тим самим усувають больовий синдром («Папаверин», «Но-шпа», «Мебеверін»).
Жовчогінні з літолітичною дією – «Урсофальк», «Урдокса», «Ліводекса». Сприяють розчиненню деяких каменів, «піску» у жовчному міхурі, і перешкоджають їхній повторній появі.
Читайте також: Сповільнена робота жовчного міхура
«Погляд часу» №22-28.05.2020