Що робити із застоєм жовчі

Не порожній жовчний міхур вважається 1 стадією жовчнокам’яної хвороби. Застій жовчі може викликати запальні процеси і камені в міхурі. Багатьом на УЗД черевної порожнини знаходять якийсь уміст у жовчному міхурі. Назви бувають різні: суспензія, замазка, осад, густа жовч, пластівці, згустки. Усе це має медичну назву – біліарний сладж.

Застій жовчі

Якщо його не вивести, то питання часу, коли він перетвориться в камінь і доведеться видаляти міхур.

Чому виникає сладж?

Сладж може з’явитися в результаті будь-якої проблеми з жовчним міхуром: запалення чи холецистит, порушення його скорочень або дискінезія, але не в результаті перегину міхура. Прискорює процес підвищення холестерину.

Якщо в міхурі щось знайшли, важливо зрозуміти, чи дійсно в ньому є сладж, чи ж це просто «перешкоди» від інших органів, які можна переплутати з сладж. А якщо знайшли камінь, то потрібно уточнити, чи можна його розчинити. Сладж і камені розчинити можна, якщо вони в принципі розчинні. Для цього потрібно зробити спеціальний знімок на рентгені чи комп’ютерну томографію.

Чим лікувати?

Холеретики – підвищують вироблення жовчі клітинами печінки.

  • Істинні («Аллохол», «Холензим»);
  • синтетичні («Одестон», «Нікодин, «Цікловалон») + протизапальна дія;
  • рослинні («Хофітол», жовчогінні збори тощо);
  • гідрохолеретики (мінеральна вода – Боржомі, Єсентуки, а також препарати валеріани).

Холекінетики – покращують відтік жовчі шляхом підвищення тонусу жовчного міхура й одночасного розслаблення жовчовивідних проток (магнезія, фламін, екстракт безсмертника, манітол, холосас).

Холеспазмолітики – усувають спазм жовчовивідних шляхів, розширюють протоки і полегшують надходження жовчі в кишківник, тим самим усувають больовий синдром («Папаверин», «Но-шпа», «Мебеверін»).

Жовчогінні з літолітичною дією – «Урсофальк», «Урдокса», «Ліводекса». Сприяють розчиненню деяких каменів, «піску» у жовчному міхурі, і перешкоджають їхній повторній появі.

Читайте також: Сповільнена робота жовчного міхура

«Погляд часу» №22-28.05.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *