Що робити у разі невиплати пенсії
До Пенсійного фонду звернулася українка зі скаргою, що вона не отримала пенсію за червень, а деякі пенсіонери вже отримують виплати за липень.

«За червень пошта не перерахувала пенсію. Чи будуть у липні виплати і за червень, і за липень? Чи червень треба буде виривати зубами у Пенсійному фонді?» – написала пенсіонерка.
Пенсійний фонд у відповідь запевнив жінку, що завершив фінансування виплат пенсій у червні згідно з графіком. Але затримка виплат можлива через воєнні дії для тих пенсіонерів, які отримують свої пенсії через «Укрпошту».
Але щоб дізнатися справжню причину, Пенсійний фонд радить звертатися українцям до контакт-центру «Укрпошти» (тел.: 0-800-300-545), яка має доставити пенсію.
У будь-якому разі неотримані кошти за поточний місяць будуть включені до виплатних документів наступного виплатного періоду. Тобто, червневу пенсію мають виплатити разом із липневою.
Про максимальний термін зберігання неотриманої пенсії
Через війну багато пенсіонерів виїхали з України і тепер не можуть отримати пенсію, оскільки раніше виплати їм доставляла «Укрпошта». Також не можуть отримати пенсії й українці, які зараз перебувають в окупації. Пенсіонери, які у воєнний стан в Україні не змогли отримати нараховані пенсійні виплати, можуть звернутися до органів Пенсійного фонду, якщо минуло не більше трьох років.
Так, щомісяця після закінчення виплатного періоду «Укрпошта» надає до Пенсійного фонду інформацію про невиплачені кошти. Формуються додаткові відомості для виплати цих коштів наступного місяця. Якщо і за додатковими відомостями людина не отримала грошей, вони зараховуються ще наступного місяця. Тобто, кожного наступного місяця громадянин може отримати всі свої кошти. Так продовжується протягом 6 місяців.
Якщо пенсіонер не отримав грошей через пів року, виплати акумулюються і при зверненні до Пенсійного фонду протягом пів року громадянин отримає їх усі. Якщо більше року не отримував гроші – при зверненні до органів ПФУ спочатку українець отримає заборгованість за рік, а потім гроші у залишку повертатимуться щомісяця з виплатою поточної пенсії.
Ці правила діють не лише для українців, які опинилися в окупації, а й для тих, хто виїхав за кордон, вони після повернення до країни можуть отримати свою пенсію. Для цього також слід звертатися до сервісного центру Фонду.
«Уют» №29-14.07.2022