Що таке метаболізм і як зрозуміти, коли він «поганий»?

Здоров’я організму багато в чому залежить від метаболізму, або від швидкості протікання обміну речовин. Під метаболізмом маються на увазі всі обмінні процеси, які відбуваються в організмі і забезпечують його нормальну роботу.

Метаболізм

Обмін речовин впливає на засвоєння їжі, роботу внутрішніх органів: серця, шлунка, мозку, органів зору та інших, а також сприяє регенерації, тобто відновленню тканин.

Багато людей практично не звертають уваги на свій обмін речовин. Давайте розберемо, що вказує на те, що у вас «поганий» метаболізм (тобто, знижена швидкість обмінних процесів).

  • Часте відчуття голоду. Завдання обміну речовин полягає в тому, щоб переробити отримані речовини в енергію. Якщо цей процес порушений, то насититися вам буває досить складно. Саме тому почуття голоду може наступити практично відразу після їжі.

    Якщо ви досить щільно харчуєтеся, і рівень фізичної активності не надто високий, то несподіване відчуття голоду не повинно вас переслідувати. Однак, якщо голод став вашим кращим другом, то варто звернутися до лікаря-ендокринолога. Це може бути пов’язано з проблемами щитовидної залози. Вона не виробляє певні гормони, або виробляє їх у недостатній кількості, від чого і знижується швидкість обмінних процесів.
  • Швидке стомлення. Втома без видимих причин вказує на уповільнений метаболізм. Ваш організм «кричить» про нестачу енергії, і тому йому важко бути активним, навіть якщо є таке бажання. Про уповільнений метаболізм може свідчити і відчуття розбитості навіть після достатньої кількості сну.
  • Відчуття тривожності і різка зміна настрою. Вчені впевнені, що нервово-психічні розлади супроводжуються порушенням метаболізму. Дослідження показують, що нормалізація обміну речовин допомагає пацієнтам справитися з різними розладами, у тому числі і з депресією.
  • Випадіння волосся. Проблеми з обміном речовин зазвичай супроводжуються підвищеним тиском, поганим регулюванням рівня цукру в крові й іншими серцево-судинними порушеннями. Усе це сприяє уповільненню росту волосся і навіть прискорює облисіння.
  • Вам різко стає спекотно чи холодно. Теплообмін безпосередньо пов’язаний з обміном речовин. При прискореному метаболізмі відбувається активне спалювання калорій, що викликає відчуття спеки. При уповільненому метаболізмі організм економить тепло, і тому може різко ставати холодно.
  • Прискорене серцебиття. Метаболізм впливає на всі процеси в тілі людини. Це може призвести до прискореного серцебиття, навіть якщо організм не схильний до впливу ніяких подразників.

Звинувачувати в поганому обміні речовин варто не тільки генетику, а неправильний і малорухливий спосіб життя. Якщо вам здається, що з вашим метаболізмом щось не в порядку, то негайно зверніться до лікаря, і є шанс, що все прийде в норму. Тільки не думайте займатися самолікуванням, інакше є великий ризик зіткнутися з додатковими складнощами і посилити проблему.

Читайте також: Як швидко схуднути?

«УЮТ» № 25-18.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *