Що треба знати про «Дельту»?

Новий штам коронавірусу йде до України

Новий штам коронавірусу «Дельта»

У багатьох країнах світу був зафіксований новий штам коронавірусу «Дельта». Він агресивніший, ніж його побратими – британський, південноафриканський та бразильський штами, і вчені вважають, що він здатний обходити імунний захист. Що ж нам відомо про штам «Дельта» і чи настільки він небезпечний, як про це говорять?

Високе зараження і нові симптоми

Новий штам коронавірусу дуже швидко поширюється – випадки захворювання вже зафіксовано в 92 країнах світу.

Зараження «Дельтою» вище, ніж в інших штамів – близько 100 %, як у кору. Перші ознаки хвороби з’являються вже через 24 години, у той час, як після зараження «китайським» штамом, симптоми виявлялися тільки через шість діб.

Крім того, штам «Дельта» здатний знайти собі нового «господаря» за 5-10 сек., у той час, як колишнім на це було потрібно 15 хв. і більше.

Крім того, «Дельта» поповнила список кількома новими симптомами. Індійські лікарі зафіксували у пацієнтів порушення слуху, розлад шлунку, гангрену через утворення тромбів. У хворих спостерігалися болі у шлунку, втрата апетиту, нудота. Також виявлялися традиційні ознаки застуди – кашель і висока температура.

Однак визначити, який саме штам Сovid-19 підхопив хворий, ви не зможете навіть за допомогою тестів, бо це можна зробити тільки в наукових лабораторіях.

Вакцина захистить від госпіталізації

Штам «Дельта» має відразу кілька мутацій, які іноді посилюють вірус, іноді послаблюють. Це означає, що і вакциновані, і ті, що перехворіли, залишаються в групі ризику, але вакцина захищає від тяжкого перебігу захворювання та запобігає ймовірності госпіталізації. Потрібне уточнення: це можливо лише після «повного» щеплення, тобто двох доз вакцини. Однієї дози недостатньо, бо вона виробляє лише частковий імунітет, який становить 30 %. Після другого щеплення імунна відповідь збільшується до 80 % і стає міцнішою.

Також є і хороша новина: за першими оцінками, у тих країнах, де велика кількість заражених «Дельтою», повальної госпіталізації та різкого зростання смертності не спостерігається. Однак тут усе індивідуально і залежить від наявності супутніх захворювань і загального стану здоров’я.

Чи прийде «Дельта» до України?

Україні уникнути появи нового штаму коронавірусу не вдасться. Вчені прогнозують, що хвиля епідемії за участю нового штаму може початися зі сходу України ще до осені.

У Всесвітній організації охорони здоров’я не виключають, що вірус далі мутуватиме, що спровокує появу ще небезпечніших штамів, стійких до вакцин. І якщо при цьому у населення України не сформується колективний імунітет, ми ще довго будемо жити у стані перманентного карантину.

«Погляд часу» №31-29.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *