Що з’їсти на ніч без шкоди для фігури?

Усі знають, що таке «вечірній жор». Ми часто чуємо, що після шести їсти не можна, що останній прийом їжі повинен бути за 2 год. до сну та інші поради. Але не варто морити себе голодом тільки тому, що на годиннику вже 18:01.

На ніч треба їсти, якщо організм цього вимагає. Інакше можна заробити стрес, від якого з’являється целюліт і може випадати волосся. Відмовлятися від їжі за 2, 3 або 5 год. до сну потрібно за порадою лікаря, а не через бажання схуднути. Але якщо ви згодні, що не можна терпіти нічний голод, то для перекусу, швидше за все, ви вибираєте йогурт, сир або фрукти. Тут і криється помилка.

Сир має високий інсуліновий індекс, хоча рівень цукру в крові він майже не підвищує. Якщо ви їсте на ніч сир, то зупиняєте роботу найсильнішого жироспалювального гормону, який виділяється в період із 23:00 до 00:00 або з 00:00 до 01:00. Начебто корисний низькокалорійний продукт, а про жодне схуднення не може бути й мови. Те ж стосується фруктів, каш, йогуртів, кефіру, ряжанки та інших позицій із високим інсуліновим індексом.

Шматочок м’яса буде перетравлюватися близько 7 год., але водночас він наситить організм амінокислотами, які сприяють дії соматотропного гормону. Причому час не грає ролі: з’їсти стейк можна хоч о 10, хоч о 11 вечора.

М’ясо сильно не підніме рівень інсуліну, зате простимулює вироблення жироспалювального гормону.

Вечірній перекус

Звичайно, для багатьох це важка їжа. Однак ми не радимо з’їдати цілий стейк. Щоб вгамувати голод, вистачить пари шматочків м’яса.

До речі, риба теж підійде. Якщо женетеся за низькокалорійними продуктами, то беріть курку чи індичку.

Яйця мають низький інсуліновий індекс, значить на соматотропний гормон погано не вплинуть. Це хороше джерело білка і поживний перекус. Та й на перетравлення вареного яйця організм витратить більше калорій, ніж отримає з нього.

Овочі – це найкраща нічна їжа. Вони майже не містять калорій, зате багаті вітамінами і корисними речовинами. Віддавайте перевагу сирим овочам, вибирайте селеру, моркву чи буряк. А якщо гризти зелень із холодильника – не ваш спосіб життя, то з вечора приготуйте, наприклад, кабачкові оладки. Це дуже простий, смачний і ситний перекус.

 «УЮТ» №31-30.07.2020

Читайте також: Як швидко схуднути?

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *