Що замовчують чоловіки?
Існують проблеми зі здоров’ям, притаманні лише чоловікам, і про які вони не люблять говорити, а тим паче, звертатися з цього приводу до лікаря. Мова піде про хвороби чоловічої статевої сфери.

Простатит і аденома простати – найпоширеніші проблеми чоловічого здоров’я. Із запаленням передміхурової залози – простатитом – зіштовхується в тому чи іншому вигляді кожен чоловік. Захворювання проявляє себе ріжучим болем в області статевих органів, частим або ускладненим сечовипусканням, порушенням ерекції.
Простатит і аденома простати дуже помолодшали. Раніше простатит турбував чоловіків після 30-ти. Серед причин – порушення кровообігу в області малого таза внаслідок сидячої роботи, малорухомого способу життя, переохолодження. Простатит відносився до профзахворювань певних категорій робітників: офісних працівників, водіїв тощо. Зараз навіть 20-25-річні активні молоді люди часто мають подібні проблеми.
Причина в тому, що до основних факторів виникнення захворювання додалися ще й інші: приховані статеві інфекції, хронічний стрес, погіршення екології та ін. Підступність простатиту полягає в тому, що, якщо вчасно не вирішити проблему, захворювання переходить у хронічну форму і призводить до порушення потенції і може стати причиною чоловічого безпліддя.
Аденома простати – це доброякісне розростання тканин передміхурової залози з утворенням у ній вузлів. Дана патологія спостерігається приблизно в 30-40 % чоловіків після 50 років і у 70-90 % після 65 років. Ця проблема суттєво порушує якість життя, викликаючи серйозні розлади сечовипускання, біль і порушення статевої функції.
Серед причин – гормональні порушення внаслідок зниження вироблення тестостерону, ожиріння, відсутність фізичних навантажень, сидячий спосіб життя та ін. Якщо вчасно не почати лікування аденоми, наслідки можуть бути серйозними, навіть до оперативного втручання.
Еректильна дисфункція чи порушення потенції – ще одна проблема, яка істотно погіршує якість життя чоловіка. З віком вироблення гормону тестостерону знижується – це закономірний процес. У 25 років в організмі чоловіка виробляється максимальна кількість тестостерону. Потім із кожним роком його вміст у крові зменшується приблизно на 1 %. Але сучасні чоловіки прискорюють цей процес палінням, зловживанням алкоголем, нераціональним харчуванням та ожирінням, а також хворобами, що передаються статевим шляхом. Не слід також скидати з рахунків і надмірно завантажений робочий графік, стреси та брак сну. Окремо слід приділити увагу такому улюбленому чоловіками напою, як пиво. Його регулярне і надмірне вживання призводить до ожиріння за вісцеральним типом – «пивного живота». Внутрішній жир, який відкладається між органами, починає виробляти жіночий гормон естроген, який пригнічує чоловічий гормон. При цьому самі рослинні інгредієнти пива – фітоестрогени – також порушують вироблення тестостерону. Як результат – страждає статева функція і знижується потенція.
«Уют» №42-14.10.2021