Що змінилося для українців із 1 листопада 2022р.

Вартість документів із 1 листопада 2022р. збільшена

Вартість документів із 1 листопада 2022р. збільшена:

  • Тепер термінове оформлення паспорта громадянина України за 10 днів коштуватиме 496 грн (раніше 252 грн).
  • Оформлення паспорта для виїзду за кордон за 3 або 7 днів обійдеться в 992 грн (раніше 704 грн).
  • Подорожчає й обмін проїзного для біженців: нова вартість послуги складе 452 грн замість 226 грн. Посвідка на тимчасове проживання коштуватиме так само (раніше було 352 грн). При цьому оформлення та обмін картки мігранта подорожчає зі 199 до 399 грн.
  • Запроваджуються нові податки на будівництво та продаж житла. Забудовники та інвестори платитимуть 20 % ПДВ за касовим методом та з продажу осель. Експерти припускають, що через це буде подорожчання нерухомості.
  • Комунальні послуги в Україні залишаються на тому ж рівні, якому вони були станом на 24 лютого 2022 року (таке рішення ще в березні ухвалив уряд). Тож за газ тариф від «Нафтогазу» буде й далі 7,96 грн за куб. метр. Ті, хто споживають до 250 кВт/год. на місяць, платитимуть 1,44 грн. У випадку, якщо родина споживає понад 250 кВт/год. на місяць, то тариф зросте до 1,68 грн.
  • Електронні рецепти з 1 листопада діють для препаратів із наркотичними чи психотропними речовинами. Лікарі будуть створювати електронний рецепт в електронній системі охорони здоров’я, а пацієнти отримуватимуть смс-повідомлення зі спеціальним кодом. До кінця року триватиме перехідний період: лікарні, які не підключені до е-системи охорони здоров’я, зможуть видавати такі рецепти в паперовій формі.

  

Із 1 листопада 2022р. мешканці деокупованих територій та українці, що евакуювались із небезпечних населених пунктів, зможуть отримати нову грошову допомогу згідно з постановою уряду. Виплати призначаються громадянам, які раніше не були зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.

Частина коштів буде передана ОВА на закупівлю продовольства, одягу, ліків, а також евакуацію громадян із небезпечних територій та облаштування місць їхнього розміщення.

Розмір одноразової допомоги складатиме: діти й особи з інвалідністю – 3000 грн; усі інші категорії – 2000 грн.

Як відбувається переказ коштів жителям звільнених населених пунктів

Місцеві органи влади протягом 7 днів після деокупації надають ОВА інформацію про кількість осіб, які проживали на момент деокупації, та необхідну суму коштів. ОВА протягом 2 днів передають цю інформацію до Мінреінтеграції. Мінреінтеграції спільно з Міноборони затверджує перелік деокупованих населених пунктів і протягом 2 днів після затвердження перераховує кошти «Укрпошті». «Укрпошта» протягом 5 днів проводить виплати безпосередньо людям, які мають право на виплату такої допомоги.

Також Мінінтеграції фінансуватиме продукти харчування, речі першої необхідності, засоби гігієни, теплий одяг на зиму для жителів деокупованих територій.

Як будуть нараховані кошти тим, хто евакуюється

«Укрпошта» на підставі відомостей «Укрзалізниці» за 3 дні до відправки евакуаційного потяга подає Мінреінтеграції інформацію про кількість осіб, які евакуйовуються, й орієнтовну суму коштів. Мінреінтеграції протягом 2 днів із дня отримання подання перераховує кошти «Укрпошті». «Укрпошта» протягом 5 днів проводить виплати евакуйованим.

«Уют» №44-03.11.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *