Щоб діти на вас не ображалися

Правила виховання дітей

Як перетворити дитинство на гарний період без травм і важких спогадів? Як виховати здорову особистість з маленької дитини, не порушуючи її меж і не допускаючи вседозволеності?

Не брешіть

Що б не сталося, не обманюйте свою дитину. Довіра народжує відповідну довіру. І якщо у якусь мить дитина або підліток упіймає вас на брехні, то ви втратите найважливішу опору у взаємовідносинах.

Навчайте власним прикладом

Від осики не слід чекати на апельсини. Усі діти копіюють поведінку батьків. Можна годинами розповідати про користь читання, але якщо ані мати, ані батько не полюбляють читати, то з чого дитині це любити?

Батько з дітьми за читанням цікавої книги

Довіряйте

Не можна порушувати особисті межі. Читання щоденників, повідомлень у соціальних мережах до них теж належать. Якщо ви хвилюєтеся за свою дитину, краще поговоріть з нею. Але лізти в особистий простір без запрошення — табу.

Не забороняйте

Якщо ви подарували синові новий планшет, то тоді не забороняйте грати у нього. Це ж тепер не ваша річ, а його.

Перегляньте тактику покарання. Забороняючи чимось користуватися або обмежуючи пересування дитини, ви не лише порушуєте її межі, але й показуєте, що у суспільстві така поведінка — норма. Правий той, хто сильніший.

Поважайте

У кожної людини є свої потреби й погляди. Навіть якщо ваші погляди не збігаються з поглядами вашої дитини, то це зовсім не привід вважати, що ви праві, а вона ні. Почувши вперше від сина чи доньки «ні» у відповідь на ваше прохання, ви починаєте злитися, караєте, викликаєте почуття провини. А тепер замисліться. Ви хочете виростити безвідмовну закомплексовану людину, яка боятиметься сказати комусь «ні» ? Вміння говорити «ні»  є вкрай важливим і цінним. Не поспішайте лаяти, прийміть відмову з повагою. Навіть якщо ви не згодні.

Не ігноруйте

Коли вам довіряють щось особисте і важливе, не відмахуйтеся від цього. Звичайно, дитячі проблеми у ваших очах виглядають наївно, але ж для дитини вони важливі. Тому зробіть над собою зусилля і спробуйте заглибитись у питання. Можливо, ваша донька страждає від глузувань? Чи син не може знайти сили зізнатися у коханні до сусідки по парті. Не кажіть: «Знаєш, скільки у тебе ще таких Кать буде!». Ви не знаєте цього напевно. Зараз для нього важлива Катя, тоді й вам варто про неї подумати.  

«УЮТ» №17-23.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *