Щоб не допустити укусу кліща

Навесні в лісах і парках активізовуються кліщі, чиїх укусів людині слід остерігатися під час перебування на природі.

Що робити, щоб не допустити укусу кліща?

Кліщ нападає прямо з землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити чи розчесати місце укусу. Проявами зараження є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота в усьому тілі, млявість, нудота, блювота, порушення сну. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності.

Що робити, щоб не допустити укусу кліща?

  1. Для прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла.
  2. Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд удома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям.
  3. Повернувшись додому, відразу змініть і огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Кліщі чіпляються до одягу, тому можуть присмоктуватися не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши з одягу.
  4. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це – аерозолі.

Що робити, якщо кліщ присмоктався?

  1. Якщо виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте, щоб не задихнувся), повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлею, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.
  2. Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.
  3. Після видалення вимийте руки з милом, а кліща спаліть.
  4. Протягом двох тижнів щоденно замірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря!

«Погляд часу» №16-14.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *