Щоб очі не сльозилися

Коли постійно сльозяться очі, людина відчуває дискомфорт і хвилюється, наскільки це безпечно. Якщо розібратися з причинами, що викликають сльозотечу, можна своєчасно вжити заходів і уникнути можливих неприємностей.

Щоб очі не сльозилися

Залежно від причини, що викликала сльозотечу, вибирається спосіб боротьби з нею. 

В першу чергу потрібно видалити подразник: захистити очі від вітру або сонця, зняти контактні лінзи, обережно вийняти заважає вію. 

Після цього можна провести деякі заспокійливі заходи:

  • Слід прикладати до повік тампони, змочені у темному відварі насіння кропу. Тримати 10 хв. перед сном. Курс лікування – 10-15 сеансів.
  • Добре промити 1 ст. л. пшона і залити його 0,5 л окропу. Кип’ятити 5 хв., процідити. На ніч промити очі теплим відваром (налити відвар у тарілочку, нахилитися над нею, розплющити очі і поморгати). Потім зробити з марлі тампони, намочити їх у теплому відварі і на 5 хв. накласти на повіки. Після цієї процедури, яку слід проводити тиждень, не варто читати чи дивитися телевізор.
  • Добре допомагає і змащування нижніх повік шкіркою чорного винограду. Очі щипає, але не більше, ніж при закапуванні очей очними краплями.

Інфекційні захворювання очей самостійно лікувати не варто. Слід проконсультуватися з офтальмологом і дотримуватися його рекомендацій.

До проблем з очима потрібно ставитися відповідально і при частій сльозотечі вживати заходів. Не потрібно економити на косметиці або використовувати дешеві контактні лінзи. Цим можна завдати шкоди зору, виправити який буде складно.

«УЮТ» №30-23.07.2020

Читайте також: Зір і гаджети

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *