Щоб півонія знову радувала

Якщо півонія почала гірше цвісти, хворіє без видимих причин або бутони дуже дрібні, то настав час її пересаджувати. Як це правильно робити?

Як пересаджувати півонії

Пересаджувати півонії доводиться нечасто, і робити це найкраще після цвітіння, наприкінці серпня. Це квіти-довгожителі, вони можуть рости на одному місці до 20 років. Однак за 5-6 років коріння рослини старіє. Згодом глибше опускаються кореневі бруньки, що утруднює живлення рослини – цвітіння стає не таким рясним або узагалі припиняється. Це можна виправити завдяки пересаджуванню.

Кущ півонії треба викопувати дуже обережно, щоб не пошкодити кореневище. Це краще робити вилами, підкопуючи по колу. Викопавши кореневище, очищаємо його від землі. Потім обрізаємо всю стеблову частину до основи кореневої шийки. Мають залишитися пеньки близько 5 см.

Якщо квітка доросла, то кореневище можна розділити на кілька частин. На кожному відсадженому кущі має бути не менше як 2-3 бруньки. Якщо буде тільки одна, то півонія довго не цвістиме.

Якщо кореневище ділили для розмноження, то залиште його, щоб трохи підсохло після дезінфекції (6-8 год. на свіжому повітрі, обов’язково в тіні), а потім починайте висаджувати.

Нове місце для півоній має бути близько 50 см завглибшки. Якщо ґрунт дуже щільний і можливий застій води, яму варто викопати на 70 см, аби згодом додати дренаж із суміші піску і битої цегли, гальки чи керамзиту.

Відстань між півоніями та до найближчих рослин або будівель має бути не меншою за 1 м.

«Погляд часу» №29 -15.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *