Щоб подушки служили довгий час
Щоб подушки служили довгий час, їх необхідно частіше провітрювати. Для цього влітку їх можна виносити на сонце, а взимку – на мороз.

Як випрати подушку з пір’ям
Подушки завжди потрібно тримати в чистоті, адже це та річ, з якою ми щодня безпосередньо контактуємо під час сну. Якщо за подушкою з синтетичним наповнювачем доглядати легше, то пір’яна у догляді складніша. Звісно, можна річ віддати спеціалістам, а можна привести її до ладу самотужки.
Щоб освіжити подушку влітку, пір’я потрібно дістати з напірника та випрати вручну в помірно гарячій воді з рідким милом чи пральним порошком. Під час полоскання варто додати кондиціонер, тоді пір’я стане м’якшим. Щоб воно висохло, знадобиться кілька днів.
Утім, під прямим сонячним промінням сушити пір’я не варто, бо воно стане ламким і сухим, краще – у тіні. Випраний наповнювач потрібно розкласти тонким шаром на рівній поверхні.
Щоб пір’я не розлетілося, його слід помістити в кілька сітчастих мішечків. Під час сушіння мішечки час від часу потрібно збивати. Це сприятиме тому, що пір’я швидше висохне та буде легким і повітряним.
Дуже важливо, щоб наповнювач просушився якісно, інакше подушка почне пліснявіти і неприємно пахнути. Запліснявілу подушку врятувати не вдасться, тому її доведеться викинути.
Як освіжити морозом
У зимовий час можна проводити виморожування пір’я та пуху. Цей спосіб дозволить позбутися дрібних кліщів і різних мікроорганізмів, які можуть завестися в подушці. Бажано виносити подушку на вулицю, коли там мороз не менше 10-15 °С. Робити це вранці і залишити на весь день. Зазвичай холод проникає в середину подушки поступово, тому важливо, щоб вона повністю добре проморозилася. Щоб позбутися мікробів, необхідно збивати подушку кожну годину.
Як доглядати
Щоб подушка прослужила довше, за нею потрібен правильний догляд. Необхідно дотримуватися простих рекомендацій:
- вранці збивати, щоб вона була повітряною і м’якою;
- постійно провітрювати;
- двічі на рік прати;
- термін життя подушки 5-6 років, після цього її потрібно або реставрувати, або купувати нову.
Оскільки пір’я добре вбирає всі органічні виділення, тому людям, які вночі дуже пітніють, краще купувати подушки з синтетичним наповнювачем – за ними легше доглядати.
«Погляд часу» №4-20.01.2022