Щоб продовжити термін служби електрочайника

Без електрочайника важко уявити сучасну кухню. На відміну від стандартної ємності, що гріється на газі чи електроплиті, він швидше виходить із ладу.

Щоб продовжити термін служби електрочайника

Щоб продовжити термін служби електрочайника, необхідно правильно з ним поводитися. Розглянемо практичні поради, що допоможуть продовжити службу техніки.

Якість води – основний фактор

Нагрівальний прилад чайника «вбивають» вапняні відкладення. Питна вода містить велику кількість сторонніх домішок. При її нагріванні утворюється стійкий накип, у якого невелике тепловідведення. Тому поверхня перегрівається, що негативно позначається на стані ТЕНу. Товщина дна і стінок стає дедалі більшою, тому чайник уже так швидко кип’ятить воду. Знос збільшується разом зі споживанням енергії.

При ігноруванні проблеми через деякий час нагрівання перетвориться на тривалу процедуру. Шар накипу негативно позначається і на технічному стані пристрою.

Вихід лише один – використовувати фільтр очищення. Це допоможе суттєво продовжити термін служби приладу.

Якщо правильно підібрати фільтр, відкладень практично не буде. Потрібно менше часу на нагрівання води. Також покращиться її якість.

Ще одна порада – купуйте вже фільтровану воду для приготування чаю та кави.

Регулярне очищення

Навіть при використанні фільтрованої води необхідно доглядати за приладом. Допоможуть такі поради:

  • чистіть щонайменше раз на місяць;
  • виливайте залишки кип’яченої води;
  • завжди ополіскуйте нутро чайника перед використанням.

Ці поради допоможуть видалити найдрібніші залишки домішок, які згодом перетворюються на накип. Для очищення можна скористатися таким способом: 100 мл столового оцту розведіть у 1 літрі води. Залийте в електрочайник і доведіть до кипіння. Накип почне відшаровуватися.

Якщо на стінках залишається білий наліт, повторіть процедуру. Час кип’ятіння багато в чому залежить від того, наскільки стан електрочайника поганий.

Цей метод не підійде для приладів із пластику і застосовується лише до металевих. Якщо накип зруйнував герметичність і відкрив доступ до нагрівального кільця, оцет використовувати не можна. Метод ефективний для нових пристроїв та при регулярному очищенні.

Рівень води

Виробник встановлює позначки для максимального та мінімального обсягу. Якщо ігнорувати ці показники та наливати замало, спіраль може згоріти. При надмірно великому обсязі в процесі кип’ятіння вміст буде переливатися через край, що може призвести до псування деталей.

«Погляд часу» №32-04.08.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *