Щоб розсада «не витягувалася»

Переросла розсада може виглядати досить міцною, але це буде помилкове враження. Насправді такі рослини мають слабкий імунітет. Після пересадження у ґрунт довше приживаються або гинуть. Причин такого явища чимало.

Переросла розсада
Помилка 1. Занадто ранній посів насіння на розсаду

У середньому розсада томатів готова до посадки у відкритий ґрунт через 50-60 днів після посіву, перцю й баклажанів – 60-70 днів, огірків та інших гарбузових – 20-30 днів.

Помилка 2. Загущений посів

Найпоширеніша помилка, яка може повністю знищити посіви. Сіянцям буде тісно, вони почнуть боротися за життєві ресурси й витягуватися. У результаті імунітет рослин знизиться, посіви будуть нерівномірними.

Помилка 3. Неправильний температурний режим

Чим вища температура повітря в приміщенні, тим активніше йде нарощування рослиною надземної частини. Коріння при цьому навпаки слабшає і сіянець витягується. Узагалі, до появи сходів температура може бути в межах 23-24 °C, але потім варто її знизити до 14-16 °C, щоб рослина почала повноцінно розвиватися. Через 10 днів комфортна температура може бути ледь вищою – до 21 °C. Також ураховуйте теплолюбність рослин. Холодостійким культурам (капуста) досить 13-15 °C, теплолюбним (томат, перець, баклажан, гарбузові) – не нижче 18 °C.

Помилка 4. Нестача сонячного світла

Усього розсаді потрібно 12-14 годин світла на добу, тому заздалегідь продумайте систему додаткового освітлення, наприклад, використовуйте фітолампи.

Помилка 5. Неправильний полив і підгодівля розсади

Буває, що розсада зійшла добре, їй подобається і освітлення, і температура, і ґрунт. Але все може зіпсувати ваша надмірна турбота. Залита й перегодована розсада, особливо в умовах теплого приміщення, неминуче витягнеться і втратить свої цінні якості.

Пам’ятайте, що полив слід проводити тільки при підсиханні ґрунту й тільки теплою відстояною водою (22 °C). Підгодівлі необхідні, але в невеликих кількостях. У середньому для розсади томатів проводять 4 підгодівлі, перцю – 3, капусти й огірків – 2. При підгодівлі розсади віддавайте перевагу не азотним, а фосфорним і калійним добривам. Використовуйте регулятори росту, які забезпечуватимуть повноцінний розвиток рослин.

«Уют» №9-25.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *