Щоб цибуля не давала стрілки

Вирощування цибулі практично не відрізняється від вирощування інших овочів. Грядка під цибулю має бути волога, високородюча і мусить мати нейтральний рівень кислотності.

Щоб цибуля не давала стрілки

Непридатні для її вирощування важкі перезволожені та кислі ґрунти. Також краще саджати цю культуру на місце, де раніше росли помідори, огірки та капуста.

Якщо сіянку (садівний матеріал) придбано в магазині, за п’ять-шість днів до саджання її сортують, прогрівають при температурі 30-35 °С або замочують у гарячій воді (42 °С) на 12-24 год.

Безпосередньо перед саджанням сіянку протягом 20 хв. обробляють блідим розчином марганцівки чи фунгіцидом («Фундазол»). Після обробки промивають у чистій теплій воді.

При вирощуванні цибулі з сіянки велике значення має її розмір і терміни саджання. При надто ранньому саджанні у тривалу холодну весну рослини масово будуть стрілкуватися.

При запізненні з саджанням верхній шар ґрунту часто пересихає, цибулини погано вкорінюються, в результаті чого сходи з’являються нерівномірно, розвиток рослин гальмується, урожайність знижується, якість товарної продукції погіршується.

Тому найкращі терміни настають, коли ґрунт прогріється до температури 9-10 °С. Глибина саджання – 4-6 см. Сходи цибулі з’являються через 8-10 діб.

Особливістю догляду за рослинами є те, що стрілки на початку їх появи виламують. У цьому разі пробуджується спляча брунька, яка формує нову цибулину. Такі цибулини менші за розміром, гірше визрівають і взимку погано зберігаються, тому намагайтеся сіяти в оптимальні терміни або ж саджати голландські сорти, які стрілок не дають.

«Погляд часу» №10-4.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *