Щоб відмити руки та відчистити одяг від соку ягід

Досить часто при заготівлі та переробці ягід стійкі плями залишаються на одязі. Щоб їх позбутися, у пригоді стануть наступні методи.

Як відчистити одяг від соку ягід

Окріп. Якщо пляма свіжа, її легше вивести. Достатньо налити на забруднену ділянку воду, яка щойно закипіла. Не варто використовувати мило. Від нього пляма ще більше закріпиться на тканині. Тканину, чутливу до високих температур, у такий спосіб краще не чистити.

Скисле молоко. Найкраще виводить плями від чорниці та смородини. Для цього в ньому треба замочити тканину на 2-3 год. Потім випрати одяг із порошком.

Гліцерин. Його застосовують, якщо пляма від ягід з’явилася на кольоровому одязі. 40 г гліцерину треба змішати з сирим яєчним жовтком, нанести суміш на місце забруднення і зачекати 2 год. Потім випрати одяг у теплій воді з порошком.

Сіль. Її треба змішати із водою так, щоб вийшла кашка. Накласти її на білу бавовняну тканину й почистити одяг із плямою. Робити це слід акуратно, видаляючи забруднення від краю до центру. Сліди від солі потім треба промити мильним розчином, після чого випрати одяг у теплій воді.

Лимонна кислота. Необхідно зробити розчин із 1 ч. л. лимонної кислоти та 1 скл. води. Замочити в ньому забруднену ділянку й зачекати 20 хв. Якщо пляма не зникне, процедуру повторити. Після цього випрати тканину звичайним способом.

Лимон. Вичавіть сік, просочіть у ньому ватний тампон, протріть забруднену ягодами шкіру.

Оцет. Розводити його водою не потрібно. Просто змочіть ватяний диск 9 % оцтом і протріть забруднені руки.

Бадилля з городини. Підійде картопляне чи помідорне.

До речі, цей спосіб використовували ще наші бабусі. Соки стебел цих рослин містять сполуки, які чудово видаляють ягідний сік зі шкіри рук.

Щавель. Щавлева кислота чудово видаляє ягідні плями. Аналогічну дію мають кислі ягоди – вишні, порічки та аґрус. Ними треба потерти пофарбовану шкіру рук.

Картопляний відвар. У ньому слід протягом декількох хвилин потримати руки.

«Погляд часу» №35-27.06.2020

Читайте також: Як вивести плями від трави?

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *