Щоб збільшити врожайність перцю

Щоб збільшити врожайність перцю необовязково використовувати стимулятори росту. Достатньо буде провести пасинкування і прищипування.

Щоб збільшити врожайність перцю

Саме від того, як буде сформований кущ болгарського перцю, залежить майбутній урожай. Формування відбувається у кілька етапів: ліквідація нижнього листя, прибирання першого квіткового бутона, усунення бічних пагонів, прищипування основних стебел.

Пасинкування

Дочекайтеся, коли на посадках почнуть формуватися пасинки. Необхідно знайти розгалуження, на місці якого з’явився перший коронний бутон. Цю частину рослини потрібно зрізати. Після видалення квітки культура піде у ріст, бо кущику більше не доведеться витрачати сили на зайві пагони. Найкраще залишити тільки один коронний бутон. Із нього ви зберете насіння, яке буде використовуватися в наступний урожайний сезон. Тут є важливий нюанс – пасинкувати можна тільки високорослі сорти болгарського перцю.

Прищипування

Збільшити врожайність перцю також можна шляхом прищипування.

Видалення верхівки рослини спровокує активніше зростання бічних частин. Не лякайтеся через те, що перші десять днів після проведення процедури перець розвиватиметься повільно. Це – нормальна реакція культури на проведену вами маніпуляцію. Проте у результаті ви зберете удвічі більше плодів.

Від мурах біля перцю врятує пшоно

Під час вирощування перцю господині часто помічають скупчення мурах біля саджанців. Не всі бажають використовувати хімічні засоби, і тут на допомогу може прийти звичайне пшоно. Достатньо посипати ним землю, і комахи більше не потурбують. Вони не переносять запаху крупи та покидають грядки.

Крім того, пшоно допомагає поліпшити структуру ґрунту, та й узагалі це дуже хороше підживлення для перців –збагачує грядку корисними мікроелементами. Потрібно взяти пакет найдешевшого пшона, замочити його в 5 л води і дати настоятися добу, процідити. Розчином поливати перці (можна розвести 1 : 1 із водою, буде 10 л підживлення).

 «Погляд часу» №29-14.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *