Ще не пізно посіяти цвітну капусту

посів капусти

З усіх капустяних рослин саме цвітна найбільш вимоглива до умов зовнішнього середовища. Вона не терпить перегрівання, особливо коли формуються головки. Тоді в неї утворюються дрібні листки і головки. Щоб отримати хороший урожай, насамперед треба зайнятися розсадою. І зараз ще не пізно посіяти насіння, адже в середньому цвітній капусті потрібно для дозрівання 90 днів.

Землю для розсади готують так само, як для білокачанної капусти. Проте є відмінність: відразу після посіву верхній шар слід обов’язково притрусити попелом.

Сіянці не зносять як надлишку вологи, так і пересушування землі. До появи сходів температуру підтримують у межах +18-25 °C. При появі петельок денну температуру знижують до +8-10, нічну – до +6-8. У таких умовах тримають насіння тиждень. Потім удень температуру підвищують до +16-18, вночі – +8-10. Не можна, щоб денна температура дорівнювала нічній, позаяк у цьому випадку наростає зелена маса, а головка закладається дрібна або взагалі не закладається. Пікіровку застосовувати не варто, бо вона затримує розвиток рослин приблизно на десять днів. Висаджують сіянці в ґрунт із чотирма справжніми листками, акуратно, не заглиблюючи сердечко.

Щоб не виник зайвий клопіт із розсадою, можна відразу посіяти насіння на постійне місце. Спочатку роблять ямки і просочують землю водою.

Щоб не виник зайвий клопіт із розсадою, можна відразу посіяти насіння на постійне місце. Спочатку роблять ямки і просочують землю водою.

У кожну ямку висівають по 2-3 насінини на відстані 5-6 см, а зверху встановлюють пляшки, у яких попередньо відрізають дно і відкручують пробки. Виходить мікропарник, у якому молоді рослини захищені від заморозків і хрестоцвітої блішки. Цій культурі потрібен родючий ґрунт, тому що її коренева система розвивається в поверхневому шарі. Тож рослини треба обов’язково добре підживлювати. Першого разу вносять азотні добрива, друге підживлення – комплексне, із умістом молібдену й бору. Після зрошення й підживлення землю обов’язково слід розпушувати. У спекотну погоду ця капуста любить полив дощуванням.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber