Що посіяти в… січні?

Що посіяти в січні
Що посіяти в… січні?

Середина зими, а у квітникарів починається посівна кампанія. Зараз ми вибираємо ті квіткові культури, у яких строк від посіву до початку цвітіння становить 130-180 днів. У цю групу потрапляють як однорічні, так і багаторічні неквапливі рослини. Посіявши їх до кінця січня (у крайньому разі на початку лютого), можна побачити квіти вже в червні. А багаторічники при таких строках посіву, що дуже важливо, зацвітуть у перший же рік.

Антиринум великий, або ротики – чудовий однорічник, який має величезну кількість сортів різних забарвлень. Є в нього і карликові, і махрові сорти. Посіявши насіння ротиків зараз, ви отримаєте до травня квітучу розсаду. Насіння не загортають, а накривають склом або плівкою. Пророщують на світлі, притіняючи від прямих сонячних променів, при +15-20 °C.
Сходи з’являються дружно через 8-12 днів. Сіянці ростуть дуже повільно, тому їх пікірують через місяць після появи сходів.

Вербена гібридна. Насіння висівають у легкий, пухкий ґрунт. Температуру підтримують на рівні +18-20 °C. Насіння сходить протягом 10-20 днів, довго й недружно. Щоб прискорити проростання, його можна потримати в будь-якому стимуляторі росту, наприклад гуматі (згідно з інструкцією). Оскільки сходи чутливі до надлишку вологи, поливають їх акуратно відстояною водою кімнатної температури і лише після того, як підсохне верхній шар субстрату. Зміцнілі сіянці пікірують, потім поступово загартовують.

Гайлардія остиста – це яскравий багаторічник, що частіше вирощується як однорічний із красивими концентрично забарвленими суцвіттями, які мають пелюсткоподібні крайові квітки. Досить крупне насіння висівають по 4-5 штук в один горщик. Сходи з’являються через 12-15 днів.

Гвоздика садова Шабо. Запашні квітки в цієї гвоздики з’являться тільки через 5-6 місяців після посіву, тому висівають її дуже рано: у кінці січня – на початку лютого. При цьому насіння розкладають у борозенки глибиною 3 мм, зроблені в субстраті паличкою чи лінійкою через кожні 2-2,5 см. Насіння засипають прожареним річковим піском. Потім на контейнер надівають поліетиленовий пакет для збереження вологи, посіви на підвіконні притіняють подвійною газетою й утримують при +18-20 °C. Коли з’являються сходи, газету прибирають, а потім знімають і пакет. Сіянці тримають якомога ближче до світла; якщо вони витягуються – досвічують.

Геленіум осінній – розкішний багаторічник, що має велику кількість гібридних сортів, добре пристосованих до сучасних умов. Для посіву знадобляться невеликі ящики чи миски і субстрат для вирощування розсади. Приблизно через 3 тижні після сходів, коли сіянці достатньо зміцніють, їх треба розпікірувати в окремі горщики і продовжувати вирощувати при +15-18 °C у добре освітленому місці. У кінці квітня – на початку травня рослини висаджують у відкритий ґрунт. Навесні вони приживаються швидко і в перше ж літо вже цвітуть. З кожним роком ці зимостійкі багаторічники будуть ставати дедалі міцнішими і цвісти рясніше.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *